אביה של נועה, פעוטה חולת סרטן: "אני לא אצליח לעבור את זה. אני רק רוצה להציל את הקטנה שלי"

אתי ואורן טוויטו מנהריה, הורים לשלושה, מתמודדים עם קושי שעבור כל אחד מאיתנו הוא בלתי נתפש:
בנם בן ה – 8 אינו מתפקד או מתקשר כלל בעקבות מחלה קשה שחווה לפני מספר שנים, ולפני חודשיים, בתם נועה, בת השנה ושמונה חודשים אובחנה כחולת סרטן בשלפוחית השתן.

הכל החל כשהבחינו שבתם סובלת מכאבים קשים, ולאחר בדיקות רפואיות, התגלתה אצלה המחלה. אם לא די בכך, ההורים מתמודדים עם קושי כלכלי עצום עוד קודם, ובעקבות מחלתה של נועה המצב החמיר פי כמה.

אמא של נועה, אתי: "אני כבר לא יודעת איך לספר את הסיפור שלי מרוב שהוא נשמע כמו סרט אימה. שלושה ילדים יש לי. הילד הבכור שלי שרק בן 8 שוכב במצב של צמח בבית חולים ואין לו תקווה, והתינוקת הקטנה שלי שעוד לא בת שנתיים- עם סרטן נוראי. אני לא יודעת איך להחזיק מעמד. מאז שגילינו את המחלה החיים שלנו פשוט חרבו. אני כל כך מתביישת. אין לנו כסף לקנות אוכל. אין לי כסף לקנות לילדים שלי טיטולים אני כל היום מטפלת בבן הבכור שלי ובנועה, רצה ממקום אחד לאחר. אני לא מצליחה כבר לסחוב את הכאב שיש לי בלב. איך אמא אמורה לראות שניים מהילדים שלה במצב הזה ולהישאר שפויה? אני לפעמים מרגישה שפשוט תולשים לי את הלב מהגוף. איך אני אמורה לראות את התינוקת הקטנה שלי סובלת ככה?"

בני הזוג מתרוצצים מבוקר עד ערב לטפל בילד אחד סיעודי לחלוטין ובנועה שצריכה טיפולים אינטנסיביים קשים וכואבים. לאחרונה הודיעו להם הרופאים שבשל מצבה של נועה, עליה לקבל טיפול מציל חיים בצרפת, הכולל ניתוח והקרנות. עלות הטיסה והטיפולים עצומה, ולמשפחה אין שום יכולת לממן את הטיפול לנועה.

בארגון להושיט יד התגייסו להציל את חייה של נועה, לעזור למשפחה לעבור את התקופה הקשה הזו ולתמוך בהם.

"אני לא ישנה בלילות מרוב פחד". מספרת אתי "נועל׳ה בוכה בלי סוף מרוב כאבים. היא לא יודעת לדבר אז היא בוכה כל היום, בכי שנשמע כמו זעקה – תצילו אותי. ואין לי איך לעזור לה, אין לי איך לעזור לתינוקת שלי בתוך הכאב שלה התינוקת שלי ממשיכה לחייך. אני לא מבינה איך. אני מסתכלת עליה ובוכה. אני מחבקת אותה ואומרת לעצמי שלא מגיע לי תינוקת מלאך כזאת. תינוקת שעוברת טיפולים ששורפים לה את כל הגוף מבפנים עד שהיא צורחת מרוב סבל ואז עדיין מחייכת אליי אין לי כסף להציל את הילדה שלי. זאת האמת. והמחשבה הזאת פשוט הורגת אותי. אני ובעלי קורסים, היינו קשיי יום עוד לפני המחלה של נועה. אבל עכשיו כשאני לא יכולה לעבוד אנחנו פשוט נשארנו בלי תקווה. בעלי מנסה לעבוד בכל מה שיכול. אבל זה לא מתקרב למה שצריך בשביל להציל את הילדה שלנו. הסרטן שלה ממש נדיר. והטיפול היחיד שיכול להציל אותה זה הקרנות מיוחדות וניתוח בצרפת. איך אני אעזוב את הבן שלי שהוא רק בן -8 וצמח? אני יודעת שהוא מבין מה שאני אומרת, אבל מה אני אומר לו? אחותך התינוקת חולת סרטן ואין לנו כסף להציל אותה ולעזור לכם? הלב נשרף מבפנים, הדמעות לא פוסקות. בבקשה, אני מתחננת לפניכם, תצילו את הילדה שלי. היא האור של החיים שלי. בבקשה אל תתנו לי לאבד אותה, כל תמיכה שלכם יכולה לעזור לנו להציל אותה ולהמשיך במלחמה על הילדים שלי. בבקשה אל תתנו לילדה שלי ללכת!"

לתרומה להצלת חייה של נועה לחצו כאן

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות