אושר בכנסת: הטבות מס זהות לנהריה ועכו

בשורה לתושבי העיר עכו: מליאת הכנסת הצביעה הערב בעד הצעת החוק להשוואת הטבות המס של העיר עכו לזו של נהריה, תחת החוק ל"תיקון פקודת מס הכנסה, הטבות מס ליישובים", זאת לאחר שתקנות המס החדשות הקנו לתושבי נהריה הטבות מס גבוהות עד פי שלושה מאשר לתושבי העיר עכו.

עיריית עכו יצאו כזכור למאבק עיקש נגד העיוות וטענו כי תקנות המס הללו יובילו לנטישה של תושבים ממעמד הביניים לעיר נהריה ויחזירו את העיר עכו שלושים שנה לאחור, לעידן שבו קיבלה נהריה הטבות מס עד אשר ניתנו אותן הטבות מס גם לעכו.

בפגישה של לנקרי עם ראש הממשלה ביולי אשתקד, תמך נתניהו בתיקון תקנות המס ראש הממשלה והתחייב כי לאחר הבחירות ידאג להשוואת הטבות המס: "מדינת ישראל רואה חשיבות רבה בפיתוח העיר עכו ואף הקצתה משאבים רבים לכך, העיר עכו תמשיך לצמוח ולפרוח" אמר ראש הממשלה. בהמשך גם התחייב במכתב שהעביר ללנקרי כי "מיד לאחר הבחירות בכוונתי לפעול בשיתוף עם שר האוצר, על מנת לתקן את העיוותים שנפלו במפת הטבות המס ולהשוות את מצבה של העיר עכו למצבה של העיר נהריה".

הערב, לאחר אישור הצעת החוק לתיקון ההטבות, אמר לנקרי: ״אני מאושר שהיום אני יכול ב״ה להביא את בשורת הניצחון, לכם תושבי העיר עכו. להגיד לכם שיש שכר לעמלנו. היום אני יכול להגיד שהעיר עכו, היפה בערי ישראל, הסובלנית שבהן, עיר שהיא מודל לחיים משותפים, יוצאת לדרך חדשה״.

בנוסף, אושרה הערב הארכת השעה להטבות המס, עד סוף השנה. במקור אושר החוק כהארכת השעה למשך שנתיים וחצי עם אפשרות הארכה לשנתיים וחצי נוספות. החוק קובע כי יישוב עירוני במדד חברתי כלכלי 4 ומטה ומדד פריפריאלי 4 ומטה, יהנה מהטבת מס של חמישה אחוז ותוספת של 36 אלף שקלים לתקרת ההכנסה, עד 12 אחוז הטבות במס ועד 168 אלף שקלים לשנה.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות