אירוע "בשבילם": 15 שנה למלחמת לבנון השניה

אירוע "בשבילם" לציון 15 שנה למלחמת לבנון השניה, נערך השבוע בהיכל התרבות מעלות תרשיחא.

האירוע שנערך זו כבר השנה השמינית, היה בסימן ערבות הדדית וסולידריות חברתית. באירוע נטלו חלק בני המשפחות השכולות, סגן הרמטכ"ל האלוף אייל זמיר , ראש העיר המארחת ארקדי פומרנץ, האלופים במיל': אליעזר שקדי ויצחק בריק, יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם,  מנכ"ל עיריית מעלות תרשיחא אל"מ במיל' אמנון אשל אסולין, הכתב הצבאי של עיתון ידיעות אחרונות יוסי יהושוע, ראשי מועצות, בני נוער, חיילים ומפקדים. במבואת האולם הוצבה תערוכה לזכר הנופלים במערכה.

אירוע "בשבילם": 15 שנה למלחמת לבנון השניה
ראש עיריית מעלות תרשיחא, ארקדי פומרנץ עם אליס בוטבול, אמו של החייל מוטי מרדכי בוטבול ז"ל שנפל במלחמת לבנון השניה.
צילום: אילן אוחנה – דובר עיריית מעלות תרשיחא

סגן הרמטכ"ל האלוף אייל זמיר אמר באירוע: "המלחמה הזו הביאה איתה הרתעה עמוקה ושקט מתמשך, יחד עם זאת הבעיה בלבנון עדיין לא באה על סיומה, האויב ממשיך להתעצם ולשפר את יכולותיו, עלינו להמשיך ולהפיק את לקחי המלחמה, אנו בצה"ל נגיע לכל מערכה מוכנים בכל רגע ובכל זירה עם יכולות שיפתיעו את הצד השני. גם חיזבאללה וגם מדינת לבנון ישלמו מחיר גבוה. הנשק הסודי של צה"ל זה לא עוד טנק חזק ומשוכלל או מטוס מתקדם, אלא האיכות המצוינת של בני הנוער, הלוחמים והמפקדים שלנו".

"בשבילם":
צילום: אילן אוחנה – דובר עיריית מעלות תרשיחא

ראש העיר המארחת מעלות תרשיחא ארקדי פומרנץ העלה על נס את המחיר הכבד ששילמה המדינה ובני המשפחות השכולות עת נפלו במערכה הכבדה 121 חללים ו 44 אזרחים שמצאו את מותם במהלך ירי תלול מסלול מתמשך על העורף. ראש העירייה ציין במהלך דבריו את החייל מרדכי מוטי בוטבול ז"ל,  בן העיר מעלות תרשיחא שנפל במלחמה וגם שלושה אזרחים צעירים מתרשיחא שנהרגו במהלך נפילת רקטות על העיר ב 2006: שנאתי שנאתי, אמיר נעים ומוחמד פאעור ז"ל.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות