אסון הפסל במעלות: החלו חילופי האשמות בין הרשויות

אמש (שני), נער בן 15 מחורפייש נהרג בעת שהתאמן על פסל, שקרס עליו, באגם המונפורט.

המקרה התרחש רק אתמול בערב וכבר נראה שהחלו חילופי האשמות בין הרשויות האחראיות על הפארק.

פארק אגם המנופורט מנוהל ע"י חברת "אגם מונפורט מרכז תיירות ונופש בע"מ", בבעלותן של שתי רשויות: עיריית מעלות – תרשיחא והמועצה האזורית מעלה יוסף. החברה אחראית להפעלת מתחם האגם, ובמתחם נמצאות אטרקציות רבות, בין השאר, שיט באגם, קרטינג, אחלקרח, משחקייה ועוד.

הפסלים המפוזרים ברחבי האגם, וכן במעלות-תרשיחא כולה, הוצבו ע"י עיריית מעלות-תרשיחא במסגרת פסטיבל "אבן בגליל" המסורתי, שהתקיים עד לשנת 2018, עת החלפת השלטון ברשות.

בהתייחסות שפרסם ראש עיריית מעלות – תרשיחא, ארקדי פומרנץ, אמר כי "למרות שאגם המונפורט נמצא תחת תחום שיפוטה של המועצה האזורית מעלה יוסף, מיד עם קבלת הדיווח על האירוע, נתתי הנחייה לצוותי העירייה להגיע למקום ולסייע בכל מה שניתן ואפשרי. נמתין לתוצאות החקירה והבדיקה של האירוע ע״י גורמי החוק המוסמכים".

עוד אמר: "אין ספק שמדובר בטרגדיה נוראה וקשה. אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחתו של הנער".

דובר העירייה מסר הבוקר גליל מערבי ON LINE כי האגם נמצא בתחום שיפוטה של המועצה האזורית מעלה יוסף, ולאור המקרה, העירייה תבצע בדיקה של כלל הפסלים המונחים, אך רק בתחום שיפוטה.

מהמועצה האזורית מעלה יוסף נמסר לגליל מערבי ON LINE כי מדובר בפסל שהוצב ע"י עיריית מעלות לפני זמן רב במסגרת אירועי פסטיבל אבן בגליל של העיריה. האירוע נחקר ע"י הגורמים הרלוונטיים".

עוד נמסר מהמועצה: "אנו משתתפים עמוקות בצער המשפחה במקרה המצער שאירע אמש בפארק אגם המונפורט."

מחברת "אגם מונפורט מרכז תיירות ונופש בע"מ" נמסר כי החברה שייכת לשתי הרשויות באופן שווה.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות