בעלי העסקים בנהריה שנפגעו כפליים מתחילת השנה: "נהרסו לנו החיים!"

ארבעה חודשים לאחר השיטפונות שפקדו את נהריה, העירייה עדיין לא קיבלה את מלוא הפיצוי מהממשלה, והעדר הפעילות בתחילת השנה מונע מבעלי עסקים לקבל פיצוי בגין משבר הקורונה. הבוקר התקיים דיון בנושא בוועדת הכספים של הכנסת, בהשתתפות ראש עיריית נהריה, רונן מרלי ובעלי עסקים שנפגעו מהשיטפונות ונאלצים להתמודד כעת עם תוצאות משבר הקורונה.

במהלך הדיון בנושא, עלה כי למרות קריאת ועדת הכספים לאחר המשבר להעמדת תקציב ייעודי לסיוע לעסקים, הדבר לא נעשה. בעלי העסקים בעיר תארו בדמעות מציאות בלתי אפשרית של ארבעה חודשים ללא עבודה, כשמשבר הקורונה פקד אותם, בטרם הספיקו להתאושש ממשבר השיטפונות, ואי קיום מחזורי עסקים בתחילת השנה מונע מהם קבלת סיוע עבור המשבר הנוכחי.

הילה מנחם, שיחד עם בעלה אלעד מנהלים את הרי בר בקניון ארנה בנהריה, זעקה את זעקתם: "נהרסו לנו החיים, הילדות הולכות לישון ואז אנחנו מתרסקים. שירתנו במלחמות, אנחנו משלמים מיסים כל החיים, בשביל מי?"

נוכח המצב, הוועדה הזמנית קראה לראש הממשלה לדאוג להשלמת המענקים לעיר, להעניק פטור מארנונה למשך שנה לעסקים בנהריה, להעמיד תקציב של 11 מיליון ₪ לטובת סיוע כספי לבעלי העסקים, וכן להעמיד חלופות למחזורי הפיצויים בגין משבר הקורונה לעסקים שלא עבדו גם בתחילת השנה, כל אלה, תוך שבעה ימים.

יו"ר הוועדה, ח"כ עודד פורר פנה לבעלי העסקים: "אתם לא לבד, נהריה לא תרד מסדר היום עד לפתרון, בחוזה שלכם עם מדינת ישראל אתם מקיימים את מה שהחוק אומר, ומגיע לכם שברגע הנכון מדינת ישראל תעמוד לצדכם, לצערי יותר מידי פעמים זה לא קורה"

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות