בעלי העסקים שנפגעו בשיטפונות: צאו מהאדישות!

לפני כשבועיים, התקיים דיון בוועדת הכספים של הכנסת, בראשותו של חבר הכנסת עודד פורר, בנוגע להעברת 11 מיליון השקלים שהובטחו לבעלי העסקים בנהריה שנפגעו בשיטפון.

בסיכום הישיבה, הועברו המלצות לראש הממשלה, בין השאר, להעביר את התקציב אותו הבטיחה הממשלה בינואר, תוך שבעה ימים, אך עד לרגע זה לא התקבלו הכספים.

הילה מנחם, שהיא ובעלה אלעד, מנהלים את הרי בר בקניון ארנה נהריה, החליטה שהם שתקו מספיק, והגיע הזמן לדרוש את שמגיע לכל בעלי העסקים שנפגעו: "מחודש ינואר מבטיחים לנו הבטחות ושום דבר לא קורה. בהתחלה התירוץ היה שאין ממשלה, אחר כך הקורונה, ועכשיו מה? הגיע הזמן שנזעק את זעקתנו".

מנחם, פועלת ללא לאות בימים האחרונים לקבל תשובות ממשרד האוצר, ובנוסף, מגבשת את בעלי העסקים בעיר, על מנת לקיים הפגנה בהשתתפות שרים וחברי כנסת, על מנת להודיע לממשלה, שהם לא מתכוונים לשתוק יותר: "הממשלה/משרד האוצר לא מפסיקים לשפוך לנו מלח על הפצעים ושורפים אותנו עם חלוקת התקציבים לכל מיני גורמים ואנחנו לא בפנים. היינו סגורים למעלה מארבעה חודשים, ובתשובה שקיבלתי היום, מדברת על כך שהבקשה ל – 11 מיליון השקלים נמצאת באגף התקציבים באוצר ופשוט נשארת שם ולא מאושרת, כי אף אחד מהם לא באמת מבין את הצורך שלנו בכסף הזה. אף אחד לא מבין שעסקים פה קרסו ועדיין ממשיכים לקרוס כמו דומינו. השתתפתי בשלוש וועדות כספים בהם דאגתי להעביר את המסר אבל כנראה שזה לא מספיק, הם טוענים שאנחנו אדישים וזה מקומם כבר. לא נותרה לנו ברירה אלא להראות להם כמה הכסף הזה באמת חשוב לנו".

למרות הקריאה הזאת, בעלי העסקים שנפגעו לא ממהרים להצטרף למחאה, ונראה כי פשוט התייאשו, וכבר לא מאמינים שיקבלו את הכסף: "חשוב שכולם יצטרפו להפגנה" אומרת מנחם, "רק כך נראה להם שאנחנו לא אדישים ונזכה לתשומת לבם של אלו שמחליטים על שחרור הכספים".

ממשרד האוצר טרם התקבלה תגובה.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות