בעקבות המלחמה: 510 תקנים חדשים לשירותי הרווחה ברשויות המקומיות

משרד הרווחה והביטחון החברתי הוסיף 510 תקנים למחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות בעקבות המלחמה, בעלות כוללת של כ – 137 מיליון שקלים. תקני העובדים הסוציאליים שנוספו נועדו לטפל בשורה של צרכים חברתיים שבמשרד צופים שיתגברו לאחר המלחמה כגון אלימות במשפחה, טיפול בבני נוער בסיכון, טיפול בנפגעות ונפגעי תקיפה מינית וכן טיפול בנפגעי השבעה באוקטובר ובראשם ילדים שנותרו יתומים, משפחות החטופים והנעדרים, צעירים במצבי סיכון, בינוי קהילות במשבר, תקני חירום ועוד.

תוספת התקנים לרשויות המקומיות לוותה גם בתוספת של 150,000 שעות נוספות ותוספות על קריאות פתע, שהוקצו מיד עם פתיחת המלחמה על מנת שהעובדים יתוגמלו כראוי על עבודתם.

מנכ"ל משרד הרווחה והביטחון החברתי ינון אהרוני: "הצרכים שגדלו מאוד בעקבות המלחמה חייבו אותנו להקצות משאבים וכוח אדם על מנת שנוכל לתת את המענים הטובים ביותר לאזרחי ישראל. התקנים הנוספים יוקדשו ברובם לטיפול בצרכים הייחודיים שהתעוררו בעקבות המלחמה כגון טיפול ביתומים, בשכול ובמצוקות נוספות. כמו כן ההקצאה תיעשה בתיאום עם מרכז השלטון המקומי, וחלקם יוקצו לתפקידי ליבה וזאת על מנת לצמצם את מספר התיקים לכל עובד/ת. אני רוצה להודות לשותפינו במשרד האוצר, על האוזן הקשבת, והבנת צרכי מערכת הרווחה החל מיומה הראשון של המלחמה".

ההודעה של משרד הרווחה והביטחון החרתי יצאה ככל הנראה לקראת הדיון שיתקיים היום (ג') בוועדת העבודה והרווחה, תחת הכותרת "מחסור בכוח אדם במקצוע עבודה סוציאלית בתקופה בה הצרכים החברתיים גואים".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות