"גורמים פוליטיים מנסים למנוע התמודדותו של סבג בבחירות הבאות"

היום בצהריים (שני), התקיים הדיון האחרון בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, הנוגע להלנת שכרם של 70 בני נוער שעבדו במטה של סיעת "נהריה אחת" בראשותו של ראש עיריית נהריה לשעבר, ז'קי סבג, בבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2018. 

בדיון מסרה עדות מרסל תורג'מן, שעפ"י עדותה, שימשה כממונה על המעקב אחרי ההחלטות והביצועים במטה. במהלך עדותה, נשאלה על התנהלותה בגיוס העובדים ובמעקב אחר התקציבים בחשבון הבנק של הסיעה, אלא שלטענתה תקציבי המטה לא היו תחת אחריותה כלל, ולא ברור לה מדוע מנסים לייחס נפח כל כך משמעותי לתפקיד אותו ביצעה. עוד טענה כי דני חמיאס, מנכ"ל העירייה לשעבר, שניהל את מטה הבחירות של הסיעה עד ליום הבחירות הוא היה האחראי על התקציב והנהלים אך הוא "ברח עם מפלתו של סבג בבחירות, חבר לראש העירייה הנבחר ולא נשאר גורם מקצועי שיטפל בענייני הקמפיין". מאידך טען חמיאס בעדותו בדיונים קודמים, כי סבג מעולם לא נתן לו לעסוק בכספים ובכוח אדם.

ניסיון למנוע את התמודדותו של סבג בבחירות בעוד שנתיים

בא כוחם של הנתבעים במשפט, עו"ד אברהם אילוק, טען היום כי לדעתו, בני הנוער ונציגיהם פועלים ממניעים פוליטיים. לדבריו, אותם גורמים מבקשים למנוע את התמודדותו של ז'קי סבג בבחירות בעוד שנתיים. לטענתו, יכלו התובעים לקבל את כספם באמצעות הביטוח הלאומי, אם היו מסכימים לקבל את היותה של סיעת "נהריה אחת" כחדלת פירעון, אך הם מתעקשים להמשיך בהליך הבקשה להרמת מסך עבור שלושה נושים ספציפיים מתוך הסיעה: סבג, תורג'מן ודר' ציפי מורבאי.

הרמת מסך היא מנגנון משפטי במסגרתו נחשפים בעלי המניות, או במקרה זה מקימי הסיעה, ומוטלות עליהם חובות הסיעה, שבחסותה בוצעו פעולות, אשר נטען כי לא היו חוקיות ולא תקינות, אך במקרה שלפנינו יהיה מאוד קשה להוכיח את נחיצות הרמת המסך, בשל היכולת להבשיל קריטריונים בהתאם למנגנון החוק.

לטענתו של לירן ליבוביץ, מזכיר הסתדרות הנוער העובד והלומד המייצג את בני הנוער במשפט, אין כאן עניין של רדיפה פוליטית וכבודו של כל אחד מהנתבעים מונח במקומו. "לצערנו, יש כאן תופעה מאוד רחבה". אומר ליבוביץ. "התובעים רואים את תופעת הניצול המתרחשת בכל מערכת בחירות, ארצית ומקומית, והחליטו לעשות מהלך כדי לשנות את זה".

כלומר, המאבק של בני הנוער מנהריה, הפך למאבק רחב של נערים ונערות מכל הארץ, שסבלו, סובלים ויסבלו בעתיד מתופעה דומה. התובעים מבקשים באמצעות פסק הדין, במידה וטענותיהם יתקבלו בפני בית המשפט, שלא יתקיימו מקרים דומים בעתיד.

פסק הדין יינתן בחודשים הקרובים, לאחר שיגישו באי כוחם של הצדדים את הסיכומים ולאחר בחינתם והחלטת בית המשפט.

באשר לתובעים, מספרם עמד בתחילת ההליך על 111, ועומד כיום על 70 תובעים, כאשר מעל 40 התייאשו מהתהליך המשפטי הארוך ופרשו. בהצעת הפשרה שנתן בית הדין, יכלו לקבל בני הנוער 60 אלף שקלים מז'קי סבג עצמו, אך התביעה ביקשה למצות את כל הדין ולהמתין להחלטת בית המשפט.

About Author

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. אלי

    אין שום רדיפה פוליטית-שישלם כסף לילדים ,הבת שלי הלכה לדיונים אבל הוא אפילו לא הגיע

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות