ההצפות בנהריה: חילץ את ילדי הצהרון ואת שכנתו ושני בניה

אחר הצהריים, עת החלו הצפות במספר מוקדים בעיר, גם אריק חדד, בעל צהרון ברחוב הרצל, התקשר למוקד העירייה על מנת לקבל סיוע בחילוץ ילדי הצהרון ושאיבת המים שהתנקזו בכניסה למקום. אך לטענתו, נאלץ להמתין זמן רב עד שקיבל מענה.

חדד: "התקשרתי למוקד העירייה ולא ענו לי במשך שעה שלמה. לבסוף העליתי פוסט בפייסבוק עם קריאה לעזרה, ורק אז נציגת העירייה כתבה שקיבלו את הפניה ויגיעו אלינו כמה שיותר מהר. מהחשש שהמים ימשיכו לעלות, לא חשבתי פעמיים וקפצתי לתוך המים על מנת להוציא ילד ילד בבטחה. נציגי העירייה הגיעו רק אחרי שכל הילדים כבר היו בחוץ. הם ראו שהילדים חולצו אז החליטו ללכת. כיוון שגם הכבישים היו מוצפים, ההורים לא יכלו להגיע ולאסוף את הילדים אז נאלצתי לקרוא לחבר עם ג'יפ, שעזר לי לפזר את הילדים לבתיהם. במקביל קיבלתי הודעה מהעירייה שפנייתי טופלה, למרות שעדיין לא שאבו את המים".

למוד ניסיון מאירועים דומים בחורף הקודם, החל לשאוב את המים בעזרת שתי משאבות שרכש בדיוק למצבים אלה. אבל הסיפור של חדד לא הסתיים עם חילוץ הילדים ושאיבת המים. עבורו, גם השנה, המסע רק מתחיל. הבית של שכנתו, עולה חדשה, אם יחידה לשני ילדים, הוצף גם הוא, ובאופן משמעותי הרבה יותר.

ההצפות בנהריה: חילץ את ילדי הצהרון ואת שכנתו ושני בניה
הבית המוצף. צילום: פרטי

לאחר שהאם ובניה פונו בבטחה, החל חדד לשאוב גם את ביתם, ובינתיים, הזמין אותם להתארח, לכמה זמן שיצטרכו, בביתו. לטענתו, בחורף שעבר, שיכן בשטחו 25 משפחות שביתם הוצף בשיטפונות בינואר.

חדד: "למדתי לקח משנה שעברה. רכשתי שתי משאבות על מנת לנקז את ההצפות כמה שיותר מהר. אחרי השיטפון גם פניתי לעירייה, על מנת שיטפלו בתעלות הניקוז הסתומות ברחוב, אך זה לא קרה. ולמרות כל מה שקרה בפעם הקודמת, לקח להם שעות לחסום את הצירים. כאיש צבא לשעבר, אני מכיר ויודע כיצד הדברים צריכים להתנהל, וכאן נראה שלא למדו שוב דבר".

בתוך כך, פעלו בשטח כל הזמן גם צוותי כיבוי והצלה, שסייעו לאזרחים להתפנות מהבתים המוצפים.

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: ״התקבלה במוקד פנייה מתושב העיר. קב״ט הרשות הגיע בליווי צוות למקום ונוכח כי כלל השוהים נמצאים בקומה גבוהה ובטוחה. נדגיש כי כלל הפניות למוקד מטופלות בהתאם לתיעדוף המצב בשטח. בהמשך הגיע צוות מהעירייה וביצע שאיבת מים מקומת המרתף".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות