ההתפרעויות בעכו: חצי שנה פטור מארנונה לבעלי העסקים שנפגעו והקמת משטרת תיירות

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, כינס היום (א׳) את תיירני העיר שנכסיהם נפגעו קשות במהלך המהומות בעיר העתיקה.
בפגישה השתתפו מנכ״ל משרד התיירות אמיר הלוי, מפקד תחנת המשטרה סנ״צ איאד פראג׳, סגן ראש העירייה אדהם ג׳מל, מנכ״ל העירייה יניב אשור ומנכ״ל החברה לפיתוח עכו העתיקה יובל פורת. בין התיירנים השתתפו אורי ירמיאס שמלונו ה"אפנדי" ומסעדתו "אורי בורי" עלו בלהבות וניזוקו קשות, בעלי צימרים וחדרי אירוח, מסעדנים, בעלי סירות בנמל שהוצתו ונבזזו ובעלי עסקים נוספים.

המפגש עם התיירנים היה טעון במיוחד ולאורך כל השיחה עלתה הדרישה מצידם להקים תחנת משטרה בעיר העתיקה שאינה נסמכת על שיטור קהילתי.

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי: ״אנו נעשה הכל כדי להחזיר את העיר לקדמותה, נבוא בחשבון עם כל אותם פורעי חוק ונלמד את הלקח מאירועים אלה. הביטחון האישי הוא מעל לכל, ולכן אפעל מול משרדי הממשלה לקידום הקמת משטרת תיירות כדי שיהיה כוח קבוע שישרה בטחון ומשילות בעיר העתיקה".

סנ״צ איאד פראג׳: ״אני מרגיש היום באבל. לצערי ביום ההפגנה המשטרה היתה שקועה בירושלים שהיתה בוערת. היינו ערוכים להפגנה, אך לא ציפינו שישרפו מלון ששוהים בו אנשים. קיבלנו החלטות קשות ומטלטלות. בוצע לעברנו ירי מנשק חי וניסו לגרור אותנו למסגד. המשימה שלי היא להחזיר את הבטחון״. עוד אמר פראג׳, כי עד כה בוצעו עשרות מעצרים.

מנכ״ל משרד התיירות, אמיר הלוי: "לצערי המהומות האלה גבו מחיר יקר ולכן לא יושקעו תקציבי תיירות בעיר ללא הקמת משטרת תיירות. אין עיר שבהשקעה נקודתית הושקעו בה כספים רבים כמו העיר עכו. אני מבטיח לכם שעכו תחזור להיות עיר תיירות יותר חזקה".

בפגישה השתתפה גם נציגת רשות המיסים שהשיבה לשאלות התיירנים בכל הנוגע לטיפול בתביעותיהם לקבל פיצוי בגין הנזקים הכבדים שנגרמו להם על רקע לאומני.

ראש העירייה שמעון לנקרי החליט להעניק לכל אותם בעלי עסקים פטור מארנונה למשך חצי שנה כדי לאפשר להם לתקן בתקופה זו את עסקיהם ולהשיבם לקדמותם.

שר האוצר אישר חבילת סיוע לעיר עכו שנפגעה במהלך המהומות

בתוך כך, אמש ביקר בעיר שר האוצר, ישראל כץ ונועד עם ראש העירייה, שמעון לנקרי בעקבות המהומות שפרצו בעיר.
השר ביקש לתמוך ולחזק את תושבי העיר. אל השר התלוותה צמרת משרדו שכללה בין השאר את החשב הכללי, מנכ״ל משרדו ומנהלת רשות המיסים במחוז חיפה.

ההתפרעויות בעכו: חצי שנה פטור מארנונה לבעלי העסקים שנפגעו והקמת משטרת תיירות
שר האוצר ישראל כץ וראש עיריית עכו שמעון לנקרי. צילום: דוברות עיריית עכו

בפגישה השתתפו בין השאר סגני ראש העיר, זאב נוימן ואדהם ג׳מל, מנכ״ל העירייה יניב אשור וגזבר העירייה ראובן ויצמן.
השר נענה לבקשת ראש העיר והבטיח להעניק לעיר חבילת סיוע כספית במטרה לסייע בתיקון התשתיות ובכללם מצלמות במרחב הציבורי שניזוקו עקב המהומות.

כמו כן, השר אישר מתן מקדמות לתושבים שעסקיהם בעיר העתיקה ניזוקו על ידי המתפרעים, ובימים הקרובים יגיעו שמאים מטעם רשות המיסים לאמוד את הנזקים בעיר במרחב הפרטי והציבורי וזאת כדי לאפשר תיקון מהיר ככל שניתן של הפגיעות. ראש העיר הודה לשר על הדברים ועל התגייסות משרדו לסייע לעיר בימים קשים אלה.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות