הוקמה מחדש תזמורת הנוער הסימפונית גליל המערבי

באשכול גליל מערבי החליטו להקים מחדש, אחרי שנים, את הפרויקט למען קידום האומנות והיצירה בקרב בני נוער בגליל המערבי והכריזו על הקמתה מחדש של התזמורת הסימפונית האזורית, בה ינגנו מצטייני הקונסרבטוריונים בגליל המערבי בליוויו וניצוחו של המנצח פרופסור מיכאל קלינגהופר, נשיא האקדמיה למוזיקה בירושלים.

בתזמורת 26 נגנים בגילאי חטיבה ותיכון, המגיעים מנהריה, מטה אשר, מעלה יוסף, עכו, בית ג'אן וירכא, שינגנו רפרטואר קלאסי סימפוני עם יצירות שנבחרו עבור התזמורת המיוחדת הזו. שילוב של יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים בהרמוניה משותפת אחת שכל מטרתה היא לנגן וליהנות יחד מתוך תשוקה גדולה למוזיקה ויצירה.

בסוף החודש שעבר התקיימה החזרה הראשונה של התזמורת אשר הייתה מוצלחת במיוחד, וכעת מחכים לחזרות נוספות, שלבסוף יאפשרו לנו אולי בעוד כמה חודשים כבר ליהנות ממנגינות והרמוניה של שכנות טובה.

אלון שטרן, רכז המוזיקה בגליל המערבי: "מתרגש מהאפשרות שנוצרה פה לתלמידי הנגינה המצטיינים מהגליל המערבי לחוות חוויה של נגינה בתזמורת סימפונית שהייתה שמורה עד כה רק לתושבי המרכז. זה עוד צעד חשוב בדרך לפיתוח התרבותי בגליל המערבי ובחיבור שבין מגוון התושבים באשכול."

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות