החדירה בשלומי: ביטחון התושבים נפגע

אירוע החדירה שהתרחש הבוקר בשלומי, במהלכו הסתנן אזרח סודני דרך גבול לבנון לשטח ישראל ונעצר בתוך תעלת ניקוז, סמוך לבתי מגורים בשכונת מורד ההר ביישוב, העלה חשש גדול בקרב התושבים, כי לו היה מדובר במחבל, התוצאה היתה הרת אסון.

עם ההתראה על חדירה הוקפצה כיתת הכוננות של היישוב, וכוחות ביטחון רבים, כולל מסוקים, רחפנים ופצצות תאורה לקחו חלק בחשיפת המסתנן, אך דווקא תושבת השכונה, שזיהתה את החשוד מחלון ביתה, התקשרה למשטרה והביאה את הכוחות לאתר את המסתנן.

תושבת שלומי אמרה היום לגליל מערבי ON LINE: "אין תחושת ביטחון כלל, מתחילת האירוע לא טרחו ליידע את התושבים על המתרחש. ידענו מה קורה לפי עדכון של התושבים שגרו ממש סמוך למקום האירוע. פשוט בזיון, אם זה היה מחבל חמוש זה היה נגמר באסון. ממש מפחיד ומלחיץ".

ראש המועצה המקומית שלומי, גבי נעמן, עדכן את התושבים בפרופיל הפייסבוק שלו: "בשיחה עם מפקד האוגדה העליתי את שאלותיי ודאגתי מכך שאין ביטחון מוחלט לתושבי שלומי והיום הזה למזלנו עבר בשלום. כתבתי מכתב הבוקר למפקד פיקוד הצפון האלוף אמיר ברעם ודרשתי פגישה דחופה ותוכנית לאבטחת הישוב שלומי מחדירות מהגדר. בעיניי זה מחדל ואין לי כל כוונה לעצום עיניים. מאמין ומעריך את צה"ל ויחד עם זאת מה שקרה הבוקר אסור שיקרה שוב. נפיק לקחים גם אנו במועצה וכן מול צה"ל".

בתוך כך, דובר צה"ל מסר הערב כי מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, שוחח עם ראש מועצת שלומי, גבי נעמן. בשיחתם אמר מפקד פיקוד הצפון כי "צה״ל פועל בעקביות למול תופעת המסתננים הבלתי חוקיים בחודשים האחרונים. גם באירוע זה תצפיות צה״ל זיהו את החשוד לפני חציית הגדר וכוחות רבים בפיקוד מפקד האוגדה הגיעו לפאתי הישוב עד שנתפס ונעצר. עוד אמר האלוף, כי תחושת הביטחון של תושבי הצפון עומדת לנגד עיניו בכל אירוע ועל כן כוחות צה״ל ימשיכו לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותם לשמירה על ביטחון התושבים תוך חיזוק הקשר ושיתוף הפעולה עם ההתיישבות".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות