החלטה מהפכנית של בית דין רבני בצפון: המשמורת תעבור לאב

במשך שנתיים נאבק אב מהצפון בהחלטה של בית דין רבני, שקבע בהסכם הגירושין שילדיו הקטינים ישהו במשמורת עיקרית של אמם, גרושתו, וכי הוא יישא במזונותיהם. לאחרונה מאבקו בהחלטה נשא פרי, ובית הדין חזר בו מהחלטתו וקבע כי המשמורת העיקרית תעבור לאב. בהחלטתו המהפכנית קבע בית הדין הרבני כי האם תבקר את ילדיה פעם בשבוע למספר שעות ולסוף שבוע קצר בכל סופ"ש שני.

החלטה ייחודית זו אפשרה לאב בימים אלו להגיש תביעת מזונות לביהמ"ש לענייני משפחה, באמצעות עו"ד גלית צור, ממושב רגבה, במסגרתה מבקש האב כי המזונות שהוא נושא בהם מתוקף אותו הסכם הגירושין יבוטלו, וכי האם, שהמשמורת העיקרית נלקחה ממנה, תשלם את מזונות ילדיה.

החלטה מהפכנית של בית דין רבני בצפון: המשמורת תעבור לאב
עו"ד גלית צור. צילום: ענת קזולה

מתוך כתב כתב התביעה: "האב מצא עצמו חרף ההסכם המותיר לאם משמורת עיקרית על הקטינים, מגדל אותם לבדו, נעזר באמו ואילו האם מנהלת אורח חיים נפרד, מנותק מילדיה כאילו היא רווקה נטולת כל דאגה, עובדת ומבלה ונוטשת הילדים או לבד בביתם או עם אביהם ובמעט הזמן שהאם עם ילדיה היא מזניחה אותם ומתעללת בהם".

כתב התביעה מתאר כיצד העדיפה האם לצאת לבלות, לצרוך אלכוהול ולקיים יחסי מין עם גברים אחרים לעיני התינוק שנכח בחדר, כיצד האם לא דאגה לצורכי הילדים ואיך אלו העדיפו להיות עם אביהם ולא עמה.

הרווחה לא הקלה עם האב ובמשך למעלה משנתיים נאלצנו להוכיח את טענות האב אודות הזנחתה וחוסר תפקודה של האם, ואת ההשקעה, האהבה ומילוי כל צורכיהם של ילדיו. בנוסף נכתב, כי האב נחשף מיד לאחר הגירושין לגילוי שמוטט אותו לגמרי: "בדיעבד ורק לאחר הגירושין, התברר לאב כי האם בעודה נשואה בילתה עם גברים אחרים ואף הודתה שאכן ניהלה חיים כפולים וזנתה תחת בבעלה, כפי שהתגלה לאב במפתיע ולאחר הגירושין".

לטענת האב בכתב התביעה, כל השנים גידל את הקטינים לבד, שילם את מזונותיהם ואת כל החובות שלקח עליו בהסכם הגירושין, בעוד האם לא רק שאיננה מגדלת את ילדיה אלא פותחת נגדו תיקים בהוצל"פ בעודה חייה את חייה, מבלה ונהנית על חשבון האב והילדים.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות