'המצודה' בעכו: מופע פתיחה מהפנט של מירי מסיקה

בערב חמישי האחרון, התקיימה הופעה ראשונה ב'מצודה' בעכו, אחרי הדממה ארוכה שהביאה איתה מגיפת הקורונה.

מתחם ההופעות שהפך עם פתיחתו לאחד המתחמים המבוקשים בצפון הארץ, אירח במופע הפתיחה את הזמרת מירי מסיקה.

מאות אנשים רכשו כרטיסים והגיעו להופעה הראשונה, כאשר ביום חמישי נכנסו לתוקף תקנות חדשות, שאפשרו כניסת קהל רב יותר למתחם.

בשורה הראשונה מצאנו את מנכ"ל עיריית עכו, יניב אשור ורעייתו, ואת מגישת הטלוויזיה והגסטרונומית מיכל אנסקי, שהתגנבה פנימה באמצע ההופעה, יחד עם בן זוגה.

מסיקה הפנטה את הקהל, עם קול מרגש ועם שנינות הייחודית רק לה, כשברקע אתר המצודה הצלבנית, שכמו קיסריה ושוני, מספק את אחד המיקומים המיוחדים ביותר בנוף היכלי המוזיקה בישראל. מתחם המצודה, הממוקם בלב מתחם אולמות האבירים, הוא למעשה אתר ארכיאולוגי עתיק מהמאה ה-11, שהוכר על ידי אונסק”ו כאתר מורשת תרבות עולמית. חצר המצודה היא חצר פתוחה, שטחה 1200 מ"ר, הכוללת כ-850 מקומות ישיבה.

בקרוב, יארח המקום הופעות חיות של מיטב היוצרים והאמנים הישראלים ונותן מענה לקהל, שמחפש חוויה משולבת יוצאת דופן, תחת כיפת השמים. עידן עמדי, שלום חנוך ומשה לוי, נתן גושן, ישי ריבו, עברי לידר, הם רק חלק מהאמנים שיופיעו הקיץ במתחם, כאשר מחיר כרטיס להופעה הוא בין הזולים בארץ ויעמוד על 79 שקלים בלבד לתושבי עכו, בסבסוד העירייה, ו-99 שקלים בלבד לתושבי חוץ.

בשל מגבלות הקורונה רק בעלי תו ירוק יוכלו ליהנות ממופעי התרבות ורכישת הכרטיסים תתבצע באתר האינטרנט ובאמצעות כיסאות מסומנים מראש.

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי: "אני שמח ומתרגש מהעובדה שהחיסונים עשו את שלהם ואפשר בשעה טובה לחזור לחיי התרבות והפנאי בעיר, בתקווה שגם כל ההגבלות האחרות יוסרו בהמשך. מתחם המצודה הפתוח החדש, הפך למתחם האירועים הגדול והמיוחד בצפון, אליו מגיעים מכל רחבי הארץ. אתר המשלב היסטוריה, יופי ונוחות. תודה לצוות העירייה ששקדו על גיבוש תכנית מופעים מעולה שכל שנותר לכולנו הוא להגיע וליהנות".

ראשת מנהל קשרי קהילה, ליזו אוחיון: "הלב מתרגש כל פעם מחדש. בנינו תכנית מצוינת ואני בטוחה שתושבי עכו והסביבה וכלל תושבי ישראל ייהנו ממופעים מרגשים".

ההופעות הבאות

במופע השני יככב עידן עמדי ב-20.5 עם מופע להקה; שלום חנוך יופיע ב-26.5 עם משה לוי "יציאה"; ב-3.6 יופיע נתן גושן; ישי ריבו (סולד אאוט) יופיע ב-17.6; שירי מימון ב-22.7; עברי לידר יופיע ב-5.8 עם פסנתר וגיטרה, מסע מוסיקלי אינטימי "הדרכים הארוכות"; ב-19.8 יופיע ברי סחרוף ואת סדרת אירועי המצודה יחתום הזמר אברהם טל ב-1.9.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות