הפקקים בכביש 4: התושבים זועמים, ראשי הרשויות שלחו מכתב לשרה

מזה שבועיים תושבי הגליל המערבי מתלוננים על עומס קיצוני בכביש 4, לאחר שבמסגרת הניסיון לשפר את התנועה בכבישים שודרג כביש 859, המחבר כיום בין נתיב השיירה לכביש 4 בצומת שבי ציון. במסגרת השדרוג, נוספו רמזורים נוספים על הציר, שסותמים את התנועה ויוצרים עומס ופקקים כמעט בכל שעות היום.

הזעם של התושבים בא לידי ביטוי בקבוצות הפייסבוק של האיזור, כאשר מיום ליום נרשמת הדרדרות במצב הפקקים, והבוקר אף קרא אחד הנהגים לארגן מחאה ולחסום את הכביש:

בודק נכונות לגבי חסימת כביש עכו נהריה בבקרים הקרובים כמחאה על הפשע שנגרם לכולנו.
מי שרוצה להצטרף ליוזמה שיגיב כאן, נארגן את זה.

נראה שמביאים לנהריה את מהנדסי הכבישים הכי דפוקים שיש… אחרת איך אפשר להסביר את האסון של צומת רגבה שבי ציון שעשו?
פשוט מכה .. לא מספיק היו פקקים בכניסה לעיר וביציאה ממנה … עכשיו זה פשוט אסון.
שעה וחצי בבוקר שעה וחצי בערב. שלוש שעות של בזבוז זמן בגלל טמטום

משום מה הרמזור והכביש החדש שנפתח ביציאה מנהריה ואמור היה להקל עשה בדיוק ההיפך, חצי שעה לקח לי לצאת מנהריה דרך עין שרה ועד רגבה, חצי שעה, סיוט…. ונדרש לי עוד שעה של נסיעה למקום עבודה. חייב למצוא פתרון, לא ניתן להמשיך ככה.

לאור תלונות הנהגים, שלחו היום ראשי הרשויות בגליל המערבי מכתב בהול לשרת התחבורה מירי רגב ודרשו את התערבותה המידית.

על המכתב חתומים: ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, ראש המועצה האזורית מטה אשר, משה דוידוביץ, ראש המועצה המקומית שלומי, גבי נעמן, ראש עיריית מעלות-תרשיחא, ארקדי פומרנץ, ראש המועצה האזורית מעלה יוסף, שמעון גואטה, ראש המועצה המקומית כפר ורדים, אייל שמואלי וראש המועצה המקומית מזרעה, פואד עווד.

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי: "לצערנו העבודות שהושלמו לאחרונה בכביש 4 סמוך לאזור בו הוקם כביש 859 החדש גרמו להחרפת העומסים שהפכו סיוט עבור תושבי נהריה והאזור כולו. בפועל נוצרו 4 צמתים מרומזרים ללא כל מרווח ותזמון, אשר לא מאפשרים תנועה והמתנת רכבים ביניהם. הדבר מוביל לפגיעה ממשית באיכות חיי התושבים, דבר שדורש התערבות מיידית ויישום פתרון בשטח על ידי כלל גורמי המקצוע".

ראש המועצה האזורית מטה אשר, משה דוידוביץ: "תושבי הגליל המערבי סבלו במשך שנים מפקקים בלתי נסבלים. לא ייתכן שעבודות תשתית לשיפור המצב יביאו להחמרה בלתי נסבלת. כביש 4 הוא עורק התחבורה הראשי של כל האזור. נדרשת פעולה מידית לפתרון המחדל".

הפקקים בכביש 4: התושבים זועמים, ראשי הרשויות שלחו מכתב לשרה

לציין, כי בתוכנית המקורית של כביש 859, תוכנן מחלף שהיה אמור להקל על עומס התנועה, אך בשנת 2017, הוגשה תוכנית מעודכנת, ללא המחלף. בעקבות ביטולו, הגישה עיריית נהריה התנגדות לתוכנית, בטענה כי נפחי התנועה ילכו ויתעצמו ככל שיחלוף הזמן בעקבות הגידול באוכלוסיה, הן בנהריה והן ביישובים שמסביב, מה שיביא לעומסים חריגים, אך הוועדה המחוזית דחתה את ההתנגדות על הסף בטענה כי הוספת מחלף תעכב את בניית הכביש החדש.

תגובת משרד התחבורה טרם התקבלה.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות