התחלואה בקורונה בגליל המערבי: 38 חולים אומתו בשבוע האחרון בעכו, 28 בנהריה

עפ"י נתוני משרד הבריאות, נראה שבשבוע שעבר חלה עליה בכמות החולים המאומתים בקורונה ביישובים הגדולים בגליל המערבי, אך נכון לשעה זו, נראה כי נרשמת עצירה במגמה. בשבעת הימים האחרונים נוספו בעכו 38 חולים מאומתים ובנהריה נתון זה עומד על 28.

בבדיקה שערכנו אמש, מספר החולים המאומתים החדשים היה גבוה יותר: 46 בעכו ו – 32 בנהריה, ועל כן, נראה כי מגמת העלייה נבלמת. יחד עם זאת, יש לזכור שהנתונים משתנים בכל שעה.

נכון להיום, בנהריה 46 חולים פעילים, 67 בעכו, 16 במעלות – תרשיחא, כששלומי שומרת על מגמה חיובית עם אפס נדבקים בשבוע האחרון ופחות מ – 15 חולים מאומתים נכון להיום.

התחלואה בקורונה בגליל המערבי: 38 חולים אומתו בשבוע האחרון בעכו, 28 בנהריה
Photo by Polina Tankilevitch from Pexels

לאחר שבשבוע שעבר, בין השאר, תלמידה מבית הספר אוסישקין בנהריה ואשת צוות מבית הספר בגין בעיר נמצאו מאומתות לקורונה, כרגע בנהריה נמצאים בבידוד 419 תושבים, בעכו 373, במטה אשר 279, במעלות תרשיחא 108, במעלה יוסף 57 ובשלומי 20.

מספר הבדיקות שבוצעו בשבעת הימים האחרונים בנהריה עומד על 2,675, ובעכו עומד מספר הבדיקות על 1,943.

באשר למרכז הרפואי לגליל, 12 אנשי צוות נמצאים בבידוד, כאשר בשתי מחלקות הקורונה מאושפזים 22 חולים, מתוכם 17 במצב קשה (כולל חמישה במצב קריטי, מונשמים ועל סף הנשמה), שלושה בינוני ושניים קל.

אמנם עיריית נהריה הודיעה לפני מספר ימים כי העיר הפכה ל"צהובה", אך בפורטל החירום הלאומי של פיקוד העורף נהריה מעודכנת כעיר "ירוקה", ולטענתם, נתונים אלו מתקבלים בידם באופן שוטף ממשרד הבריאות.

חשוב לציין, כי במידה ונהריה תהפוך באופן רשמי על ידי משרד הבריאות לעיר "צהובה", ההנחיות ישתנו בהתאם ויכללו:

התקהלות עד 100 איש בשטח פתוח.
בשטח פתוח של מקום ציבורי או עסקי – לא יותר מ-60% מהתפוסה המרבית המותרת לפי רישיון העסק, ואם אין תפוסה מרבית – לא יותר מאדם ל-4 מ"ר, והכל עד 100 איש לכל היותר.
במבנה – התקהלות עד 50 איש. במבנה של מקום ציבורי או עסקי – לא יותר מ-40% מהתפוסה המרבית המותרת לפי רישיון העסק, ואם אין תפוסה מרבית – לא יותר מאדם ל-4 מ"ר, והכל עד 50 איש לכל היותר.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות