התקציב לא התקבל, החופים במטה אשר יישארו סגורים

יו"ר מרכז השלטון האזורי, שי חג'ג', פנה הבוקר במכתב למנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, והודיע לו כי לאור העובדה שלא יועברו תקציבים עבור הפעלת החופים בפתיחת עונת הרחצה בשבוע הבא, כלל המועצות האזוריות לא יפתחו את חופי הרחצה שבתחומן ב- 20.03.21.

בעקבות החלטה זו, שהתקבלה במרכז השלטון האזורי בשיתוף המועצות, עקב אי העברת תקציב על ידי המדינה, כפי שסוכם, אומר ראש המועצה האזורית משה אשר משה דוידוביץ: "בכל שנה ושנה מחדש נדרשות המועצות האזוריות לצאת למאבק עבור תקצוב המדינה לאחזקת ותחזוקת חופי הרחצה, אשר ללא העברתו הן לא מסוגלות לקחת על כתפי תושביהם את עלויות העתק של עונת הרחצה. השנה לאחר הבטחות להעברת התקציב, התוודע לנו לאחרונה כי התקציב הנדרש לא יעבור. על כן, הודענו היום, ראשי רשויות החוף במועצות האזוריות למנכ"ל משרד הפנים כי לא נוכל לפתוח את עונת הרחצה. על אחת כמה וכמה בעודנו נדרשים לטפל בניקיון החופים מאסון הזפת עצום המימדים שהתרחש רק לאחרונה".

תגובת משרד הפנים: "בהתאם לחוק, עונת הרחצה אמורה להיפתח ביום ה-20.3.2021. הגורמים הרלוונטיים במשרדי הפנים, הגנת הסביבה והבריאות עוקבים אחר מצב זיהום הזפת בחופים ומעדכנים את הציבור בהתאם מעת לעת.

לאורך השנים, משרד הפנים נאבק להגדלת התקציב שמועבר לרשויות החוף במדינת ישראל לצורך הפעלה ותחזוקת חופי הרחצה. בשנה קשה זו, הדבר חיוני שבעתיים בשל הוצאות בלתי צפויות לצורך עמידה בהנחיות התו הסגול בחופים וניקיונם לאחר אסון הזפת. בנוסף, משרד הפנים שב והתריע לגבי הצורך בתקציבים נוספים שייעודו לטיפול בסכנת התמוטטות המצוק החופי.

יצוין כי במסגרת החלטת הממשלה שאושרה לאחרונה, סוכם כי תוקם ועדה בין משרדית הכוללת גם את מנכ"ל משרד הפנים, שתקבע את התקנים ואת המשאבים הנוספים הנדרשים להתמודדות עם תרחישי אסון ימיים ולהיערכות למניעתם.

כמו כן, סוכם בין משרדי הפנים והאוצר על גובה ואופן תקצוב פתיחת עונת הרחצה לצורך פיתוח והנגשת חופי הרחצה, תפעול וסוגיות הצלה ובטיחות. הוגשה בקשה לאישור התקציב בועדת חריגים, שתקיים ישיבה בנושא מחר, 17.3.2021".

.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות