וועד עובדי עיריית מעלות-תרשיחא שהשבית הבוקר את שירותי העירייה וגני הילדים: "הכתובת לפגיעה היא הרשות המקומית"

הבוקר (שני) הכריז וועד העובדים בעיריית מעלות-תרשיחא על יום שביתה, שהוגדרה כשביתת אזהרה, בעקבות כוונת העירייה לפטר עובדים, לקצץ בשעות הנוספות ובשעות הכוננות של העובדים וכן, לשלב עובדי כוח אדם במערך העובדים בעירייה. לטענת וועד העובדים, ההחלטות התקבלו באופן חד צדדי ומבלי לעדכן ולהיוועץ עם וועד העובדים.

השביתה כללה גם את הסייעות בגנים, עובדות העירייה, והביאה לכך שגני הילדים במעלות-תרשיחא לא נפתחו הבוקר. אחת האמהות תייגה את ראש העירייה ארקדי פומרנץ ברשתות החברתיות וכתבה: "שוב אנחנו ההורים שבויים של גחמות. אם השירות מעל לכל תדאג שמחר יפתחו גנים ושנוכל ללכת לעבודה".

העירייה פרסמה אמש הודעה בעמוד הפייסבוק, התוקפת את הצעד של הוועד: "למרות שאנו עדיין תחת איום הקורונה, תקציב מדינה שעדיין תקוע, בוחר ועד העובדים בעירייה, בצעד חסר אחריות להשבית מחר (יום ב') את עבודת העירייה. בעקבות צעדי התייעלות ורה ארגון שחייבת הנהלת העירייה לנקוט ולמרות עשרות מפגשים עם נציגי ועד העובדים, בניסיון להגיע להסכם במשא ומתן, החליטו בוועד העובדים באופן חד צדדי ובנסיבות לא ברורות כלל, לפתוח בשביתה. למרות שמנכ"ל העירייה, אמנון אשל אסולין ביקש מהוועד שלא להשבית את מערכת החינוך, שרק החלה לחזור לשגרה, בחרו בוועד העובדים שלא להיענות לבקשתו ולכן, מחר לא יתקיימו לימודים בגני הילדים ועבודת בתי הספר תשובש. למצער, הגיעו אלינו עובדים חוששים שאין להם קשר לשביתה או רצון לשבות אולם קיבלו לכאורה איומים שיבולע להם, לכאורה, אם לא יתמכו בשביתה גם אם היא לא נוגעת להם. כמו כן, הוועד משבית את שירותי המוקד העירוני, הפיקוח, אגף שפ"ע ושאר מחלקות העירייה. צר לנו על הפגיעה באיכות החיים, כולנו תקווה שהוועד יתעשת ויבין שטובת התושבים מעל הכל. העירייה נחושה על פי הנחיות משרד הפנים, לבצע את צעדי ההתייעלות המתבקשים ובה בעת, תעשה זאת במלוא הרגישות כלפי העובדים. העירייה לא תירתע מהפחדות, השירות לתושב מעל הכל".

יו"ר וועד העובדים משה ביטון הגיב הבוקר על הדברים ואמר לגליל מערבי ON LINE: "אנחנו ממתינים להמשך המשא ומתן. העירייה עדיין לא פנתה אלינו". עוד יצא ביטון במסר להורים שנאלצו להישאר ביום בבית עם ילדיהם בעקבות השביתה: "ליבינו עם ההורים במיוחד לאור התקופה האחרונה, אך הכתובת היא הרשות המקומית, עשינו כל שיכולנו ויותר ויתרנו מעל ומעבר על זכויותינו, עד שהגענו לקצה גבול היכולת, כך שהרשות צריכה לקחת אחריות על הפגיעה בהורים והילדים. נעשה הכל בהמשך התהליך בכדי למזער את הנזק לילדים עד כדי בכלל. ויזכרו שלטנגו יש שניים".

את השביתה מלווה יו"ר ההסתדרות במרחב הגליל המערבי, אשר שמואלי, שאמר היום: "ההנהלה בחרה להתנהל באופן דורסני למרות ניסיונות ההסתדרות וועד העובדים להמשיך את המשא ומתן בלב חפץ ובידיים נקיות. צר לי כי הגענו לשביתה זו, במשך למעלה משלושים שנה בה אני מכהן כיו"ר הסתדרות בגליל המערבי זו הפעם הראשונה שמתקיימת שביתה בעיריית מעלות תרשיחא. ברצוננו לחזק ולפרגן לנציגות העובדים על ההתארגנות וגיוס כלל העובדים אשר הביעו תמיכה מלאה ונשארו בבית. צר לנו כי גני הילדים למעט החינוך המיוחד לא נפתחו, האחריות לכך חלה על ההנהלה בלבד".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות