חודש הגאווה בנהריה: אירוע הפתיחה באמצע יולי

פרסומים באתרי החדשות הארציים, ציינו כי לכבוד חודש הגאווה, המתקיים ביוני, יתקיימו גם בנהריה, בפעם הראשונה אירועי גאווה בעיר. הפרסומים עלו בפורומים העירוניים ויצרו סערה בשיח אודות נחיצותם של האירועים בכלל ושל "מצעד גאווה" בפרט, בעיר הצפונית.

יחד עם זאת, לאלו שמיהרו לשפוט, יש לציין כי לא מדובר ב"מצעד גאווה", אלא באירוע ייחודי, תרבותי ועצמאי, שאינו בחסות העירייה, במרכזו תערוכה בה יוצגו יצירות של אמנים להט"בים מקומיים, וכן, יוצגו מיצירותיו של האמן מיש (רוזניב), בהן יהיו כלולות עבודות מקוריות שיצר במיוחד לעיר נהריה.

לאחרונה התפרסם המדד העירוני הגאה שהגישה האגודה למען הלהט"ב לנשיא המדינה, בו דורגה נהריה בדירוג הנמוך ביותר מבין הערים בישראל, ברמת היחס והתמיכה בקהילה הלהט"בית, ועם הפרסומים אודות האירועים, מעבר לתגובות החיוביות, עלו לא מעט תגובות שליליות:

"מעולה!! איזה יופי שגם נהריה מצטרפת לאור! פשוט גאווה!!"

"את מתכוונת שגם נהריה מצטרפת לחושך. לאן הגענו השם ירחם."

"לא יקום ולא יהיה בנהריה מי שרוצה מצעד הגועל נפש מוזמן לת"א."

אירועי הקהילה הגאה בנהריה. צילום: תמיר יוגב

זהו לא האירוע הראשון שיתקיים בנהריה. הקהילה הגאה חיה, בועטת ומתרחבת כאן באהבה גדולה. בין האירועים התקיימה בעבר מסיבת "ונוס" שכללה 200 משתתפים, קבלות שבת, מפגשים קהילתיים ומפגשים על עתיד הקהילה בעיר.

הפעילה בקהילה הגאה וממובילות אירועי חודש הגאווה בעיר, דבי גיטיס: "אנחנו מזמינים את כל מי שתומך בשיווין זכויות לקהילת הלהט״ב. הקהילה הגאה בנהריה התפתחה מתוך התארגנות ספונטנית של תושבים להט"בים. רצינו ליצור לעצמנו מרחבים לחגוג את הזהות שלנו בלי פחד, מקומות לבלות, להכיר אנשים וליהנות ביחד,  להיות אחראים לחינוך ולתחושת בטחון של להט"בים בכל הגילאים ולמשפחות להט"ביות בעיר ולפעול ביחד ליצירת שיח סובלני, מקבל ופתוח יותר בקרב כלל תושבי נהריה. לאט לאט מצטרפים אנשים וזה מלהיב מאוד".

אירוע הפתיחה לחודש הגאווה בנהריה יתקיים ב 16.7, בגלריה "ימה" של תנועת תרבות – גלריה ציבורית ברחוב הגעתון, בהשתתפות DJ FLUTZKY, הקרנות חגיגיות של עבודות מקור לאירוע והופעות.

אירועי הקהילה הגאה בנהריה. צילום: תמיר יוגב

About Author

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. גבי אלון

    נהדר ! , נהריה עוברת שינוי מדהים לאחרונה , נותנת הרגשה שיש מקום לכולם . מזל טוב ! ובהצלחה ! .

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות