טור אישי: אישה, אמא

שמי נורית, אמא לשני ילדים –  בן ובת.  

הבכור בן 16 וחצי והבת בת 6 וחצי.

מדוע הפער אתם שואלים?

חלקו מבחירה וחלקו מאי הבנת המורכבות של כניסה להריון.

מכירה לא מעט זוגות צעירים ונשואים הבוחרים להמתין ולדחות את הכניסה להריון מסיבות שונות כגון: לימודים, קריירה, טיול בחו"ל, קניית בית וכו'.

כן מכירה את זה ממש מקרוב…. ובהחלט יש לכך מחיר (גם כסף).

את צמד המילים טיפולי פוריות בטח אתם מכירים. המסע הארוך הזה מתחיל בכמיהה גדולה לילד, ניסיון להיכנס להריון בדרך הטבע, הפלה, שוב ניסיון להיכנס להריון, בדיקות… ועל פי האבחנה המקצועית של רופא הנשים, נדרשת התערבות מקצועית. אין ברירה! אין דרך אחרת! לפעמים בדרך להריון תקין ולידה מוצלחת עוצרים במחלקת IVF (הפריית מבחנה).

ללא ספק, מדובר במצב שביר ולא פשוט כלל. הרצון והכמיהה העצומה לילד אינם מספיקים. בנוסף להם נדרשים כוחות נפשיים עצומים ולא פחות מכך גם תקווה ואמונה שיהיה בסדר. נפשית, פיזית וכלכלית נכנסים למסע ארוך. תקראו לזה מסע או תקראו לזה מרוץ… כל אלה עם תמיכה ועידוד של בני הזוג האחד בשנייה ושל המשפחה הקרובה בשניהם. אמפתיה, רגישות, עידוד, סבלנות, עזרה, הקשבה.. כל אלה ביחד מאוד חשובים להצלחה. 

בעידן שלנו, קיימת חשיבות רבה להגשמה עצמית, התפתחות אישית, צמיחה והישגיות. כן, התכוונתי לקריירה. שלא תטעו, אני בהחלט חושבת שזה חשוב מאוד. אבל בואו נדבר על הפיל שבחדר: השעון הביולוגי של האישה מ ת ק ת ק. הוא לא מחכה לנו עד שנסיים את.. או שנחזור מ.. או עד שנחליט ש.. הוא לא הולך בנימוס ואומר לעצמו טוב עכשיו היא עסוקה אלך לי בשקט מבלי להפריע ואחזור בפעם אחרת, בתזמון טוב יותר ונכון יותר עבורה.

טיפולי פוריות מעורבים בתהליך פולשני, ארוך, מלחיץ ולעתים יש אכזבות בדרך. מקבלים הורמונים הגורמים לתופעות לוואי ולכך נוספת גם השמנה. צריך להזריק לבטן מדי יום הורמונים. אך בסוף הדרך, עבורנו, זכינו בהפי-אנד!

ההיריון עם בתי היה תקין לחלוטין וילדתי אותה בלידה טבעית, ללא אפידורל. בהחלט זאת הייתה חוויה יוצאת דופן (בשונה מהלידה עם בני הבכור). חוויתי לידה אמיתית ומרגשת על אף הכאבים וצירי הלידה וללא חלק כזה או אחר בגופי רדום או מטושטש…הרגשתי בכל וריד, נים ונים בגופי כיצד הפלא הקסום הזה יוצא ממני ומחבר אותי לבריאה. 

ואני רק רוצה לומר – תודה לך בורא עולם!

About Author

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. לביא קוט

    כמה נכון ומרגש

  2. מלכה בן עזרא

    😍 יפה!

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות