ייפוי כוח מתמשך – בואו נעשה סדר / עו"ד ומגשרת מיה אלמגור

ייפוי כוח מתמשך – בואו נעשה סדר:

ייפוי כוח מתמשך מעניק הגנה משפטית חשובה לאדם העורך אותו, אך אם הנחתם את אחת ההנחות המפורטות בסעיפים הבאים לגביכם או לגבי הוריכם, חשוב שתקראו ותכירו את הטעויות הנפוצות לעומת המצב המשפטי לאשורו:

1. “אם אהיה לא כשיר אשתי/בעלי גם ככה ימשיכו לטפל בכל״לא נכון! ברגע שאדם הופך להיות לא כשיר קיימת רק אחת משתי דרכים חוקיות לפעול בשמו – 1. הפעלת ייפוי כוח מתמשך, ככל שנערך. 2. באמצעות צו מינוי אפוטרופסות שניתן על ידי בית משפט.

3. ״הבת שלי שותפה איתי בחשבון וגם יש לנו סעיף אריכות ימים אז היא תוכל להמשיך לפעול בחשבון גם כך״ לא נכון! ראשית סעיף אריכות ימים רלוונטי רק למקרה פטירה ולא למקרה של אי כשירות והוא מאפשר לשותף בחשבון שנותר בחיים להמשיך בפעילות שוטפת בחשבון רק עד להוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה. שנית, כאשר נודע לבנק כי אחד השותפים בחשבון הפך לבלתי כשיר, חשבון הבנק יוקפא עד להפעלת ייפוי כוח מתמשך או לחלופין הצגת צו שיפוטי של מינוי אפוטרופסות.

4. ״יש לי צוואה שבה הסדרתי הכל אז אני בעצם לא צריך ייפוי כוח מתמשך״לא נכון! ייפוי כוח מתמשך וצוואה הינם שני כלים משלימים לתכנון העתיד ומתייחסים לתקופות זמן שונות לחלוטין. צוואה הינה מסמך המסדיר את חלוקת הרכוש לאחר הפטירה. ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך המסדיר את תקופת החיים בה האדם החי אינו כשיר ונזקק לסיוע בטיפול בענייניו הרפואיים, האישיים והרכושיים.

5. ״החלטתי לערוך ייפוי כוח מתמשך, איפה חותמים על ״הטופס״?״ייפוי כוח מתמשך הוא לא רק ״טופס״! מדובר בחליפה תפורה אישית למידותיו של הממנה הספציפי, רצונותיו, הדינאמיקה המשפחתית שלו, צרכיו, מצבו הרפואי, הכספי והאישי. לב ליבו של ייפוי הכוח המתמשך הוא מסמך ההנחיות המקדימות המפורטות והאישיות.

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכל אדם בגיר, כשיר וצלול להיערך מראש להתמודדות עם אירוע משנה חיים (אירוע בריאותי פתאומי, תאונה, מחלה, זקנה) ולקבוע מי הם אנשי אמונו אותם הוא מסמיך לטפל בענייניו ובאיזה אופן, היה והוא לא יוכל לעשות זאת בעצמו.

ייפוי הכוח המתמשך יאפשר לקרוביו לדאוג לכל צרכיו האישיים, הרפואיים והרכושיים באופן מיידי, מהיר ופשוט, ויחייב את כלל הגופים לכבד את הוראותיו (בנקים, חב' ביטוח, בי"ח/קופ"ח, רשויות וכיוצ"ב).

אדם העורך יפוי כח מתמשך גם מקל מאוד על יקיריו בתקופה לא פשוטה בה ידרשו לטפל בו.                                

מעבר לעובדה כי הוא מייתר את הצורך בפניה שלהם לבימ"ש בבקשה להתמנות כאפוטרופסים עבורו, ייפוי הכוח גם מייצר עבורם בהירות בכל הנוגע לרצונותיו והעדפותיו הן לגבי השאלה מי הוא היה רוצה שיטפל בענייניו והן במגוון שאלות רלוונטיות נוספות כגון היכן היה רוצה להתגורר, איך בדיוק להיות מטופל, כיצד ינהלו את כספיו ונכסיו ועוד וכך מסייע בהפחתה משמעותית של קונפליקטים משפחתיים.

WhatsApp Image at
עו"ד ומגשרת מיה אלמגור (L.L.B, M.B.A)

עו"ד ומגשרת מיה אלמגור (L.L.B, M.B.A)

מוסמכת משרד המשפטים לעריכת יפוי כח מתמשך.

בעלת משרד לענייני משפחה, גירושין, צוואות, ירושות ואפוטרופסות.

מומחית בניהול תהליכי גישור. משרד בנהריה ובחיפה.050-4060747.

[email protected] / https://facebook.com/maya.almagor / ‏https://instagram.com/maya.almagor

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות