ילדים מהדרום נקלטו במערכת החינוך בנהריה

עיריית נהריה, בהובלת מנהל אגף החינוך אילן וקנין וראש העירייה רונן מרלי, יזמו מהלך מרגש, עם פרוץ המבצע הצבאי "שומר החומות", והזמינו את תושבי הדרום להתארח בנהריה ולהשתלב במערכת החינוך והפעילויות בעיר.

במקביל, שחרר היום (שישי) ראש העירייה מכתב למנהלי בתי הספר בעיר בו ביקש כי מיד לאחר חג השבועות, יקדישו את השיעור הראשון עם חזרתם של התלמידים מחופשת שבועות, לחיים המשותפים יחד עם האוכלוסייה הערבית בישראל והחשיבות שלהם.

ראש מנהל החינוך בעיריית נהריה, אילן וקנין: "פניתי למנהלי אגפי חינוך בכל אזור הדרום והצעתי להם להזמין משפחות שנמצאות בקו האש, להתארח בצל קורתן של משפחות בנהריה, ובמקביל כתבתי למנהלי בתי הספר בעיר להציע למשפחות לארח את תושבי הדרום בביתם בזמן המבצע. קיבלתי תגובות נלהבות משני הצדדים, ובתי הספר והגנים ערוכים לקלוט באהבה את המשפחות שיגיעו".

עד כה הגיעה לנהריה משפחה אחת, שילדיה נקלטו בבית ספר אבן שוהם ובאחד הגנים, בתמיכה של משרד החינוך. עפ"י מנהלי אגפי החינוך בדרום, במידה והמבצע יימשך לאורך ימים ארוכים, יגיעו לנהריה עוד ועוד משפחות שיזקקו להתאווררות מרעשי המטחים.

מייצרים שיח על המצב

בגליל המערבי מתמודדים עם התפרעויות של ערבים ויהודים. במזרעה, בעכו, במעלות – תרשיחא וביישובים נוספים מתקיימות מדי ערב הפגנות, ועל כן הורה ראש העירייה על קיום שיח בבתי הספר, עם החזרה מחופשת חג השבועות, במסגרתו תלמידים, יועצות ומחנכות ישוחחו על חשיבות הסובלנות, האחדות, החיים המשותפים והגיוון בארץ ישראל, וכיצד להתייחס לכל אחד ואחת בכבוד ולא להיגרר לשנאה והרס.

לדברי וקנין, קיים מיזם של שיתוף פעולה של בני נוער מנהריה וממזרעה בימים של שגרה, ובכוונתו לשוחח בהקדם עם מנהל מחלקת חינוך במזרעה, ולקדם פעילות משותפת בימים אלה.

ראש עיריית נהריה רונן מרלי: ״בימים האחרונים אנו עדים להתלהמות קשה ולאירועי אלימות חמורים מאוד בין ערבים ליהודים, שלא נראו כמותם בחברה הישראלית בעשרות השנים האחרונות. אירועים שגרמו וגורמים לפגיעות בנפש, ברכוש ובעיקר למשבר אמון כבד. אחד הדברים החזקים ביותר במדינת ישראל הוא היכולת שלנו לחיות ביחד, זה לצד זה, בשלום ובכבוד על אף השוני וההבדלים בינינו גם כאן בגליל – יהודים, מוסלמים, דרוזים, נוצרים בדואים וצ'רקסים, מכבדים האחד את השני, את המנהגים, האמונות החגים. חיים יחד, עובדים יחד, קונים האחד אצל השני ולבסוף גם שותפי גורל במדינתנו. כמי שאמונים על חינוך דור העתיד, חובה עלינו להנחיל לנוער שלנו בעיר, בכפר, בקיבוץ ובמושב ערכי סובלנות, כבוד הדדי וקבלת האחר בחברה. חשוב לקיים שיח על ערכים אלה ולחדד את המשמעות והחשיבות בשימור הדו הקיום במדינתנו הקטנה והדמוקרטית. אלימות היא לא דרכינו! אנו היהודים נזכור ונזכיר כי זו ארצנו היחידה. נאהב אותה נשמור ונגן עליה תמיד. 'סור מרע ועשה טוב בקש שלום ורדפהו’״.

מינהל החינוך בעיריית נהריה יחד עם השירות הפסיכולוגי החינוכי עומדים בימים האחרונים וימשיכו לעמוד בימים הבאים ככל שיידרש, לרשות צוותי החינוך ועבור הילדים וההורים בנהריה, במתן מענה ותמיכה מקצועיים להתמודדות עם המצב הביטחוני שפוקד את ישראל בכלל ואת הגליל בפרט.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות