ילדים עושים שוק: היוזמה הכלכלית שמשגעת את נהריה

בשנים האחרונות כולם מדברים על חינוך הילדים לכלכלה נכונה, כזו שתכין אותם לחיים האמיתיים ותלמד אותם כיצד להתנהל עם כסף. בזה אחר זה נפתחים קורסים בכל הארץ, ע"י בכירי היועצים הפיננסיים, שזיהו את הצורך בהנגשת הכלים הבסיסיים להתנהלות כלכלית כבר בגיל צעיר.

יוזמה חדשה של אשת החינוך ומפעילת הילדים הוותיקה, אלמוגית נהרי מנהריה, פותחת צוהר לילדי העיר בהתנסות ייחודית בתחום, במטרה ללמד את הילדים, הלכה למעשה, את ערך העבודה. הילדים ירכשו מיומנויות שיווק, מכירות וחשבונאות, תוך כדי עידוד היצירתיות וכושר ההמצאה ובעיקר, ילמדו את ערכו של הכסף, כשלא מעט מהם ימכרו מיצירותיהם האישיות, בתחומי העיצוב, האומנות והתכשיטים.

פוסטים שהעלתה נהרי בפייסבוק, הקוראים להורים לרשום את ילדיהם כמשתתפים במיזם, עורר מאות שיתופים, תגובות חיוביות ולייקים.

ילדים עושים שוק: היוזמה הכלכלית שמשגעת את נהריה
אלמוגית נהרי. צילום: פרטי

נהרי: "הופתעתי לטובה ושמחתי על ההיענות של ההורים והילדים לקחת חלק ביוזמה. אני עובדת עם ילדים מזה עשרות שנים ואמא בעצמי לארבעה ילדים. הדור הצעיר גדל באופן שונה לחלוטין מהדרך בה אנחנו גדלנו. הם חשופים יותר לגירויים ולפרסומות עם האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים והרשתות החברתיות, רוב הפעילות שלהם מתנהלת און ליין, כולל הקניות ברשת באמצעי תשלום וירטואליים, כך שאין להם מושג מה זה כסף, איך להשיג אותו ואיך להתנהל איתו". לדברי נהרי, עשרות ילדים נרשמו כבר כמשתתפים באירוע.

בשוק ימכרו הילדים צעצועים יד שניה, תכשיטים, ספרים ומוצרי אומנות, ובנוסף, יופעלו ע"י הילדים דוכני קליעת צמות, איפור וקעקועים.

האירוע יתקיים ביום שישי, ה – 30.04.21, חופשת ל"ג בעומר, החל מהשעה 09:00.

המיקום שנבחר באופן יוצא דופן הוא הגן הבוטני בעיר, שמזמן לא נראה פורח וחיוני כל כך כמו בחודשים האחרונים. באותו יום תתקיים פעילות רחבה בגן, שתמשוך קהל רב, ותאפשר לילדים לפגוש בכמות גדולה של לקוחות פוטנציאלים.

מנהלת הגן הבוטני, נורית סגל: "יוזמת שוק הילדים בל"ג בעומר מתחברת היטב עם הרוח האקולוגית ואלטרנטיבית של הפעילות בגן בחג, המעודדת שימוש חוזר בצעצועים, ספרים ויד שנייה, ומחנכת לא לייצר פסולת ולא לעודד צריכה מיותרת".

נהרי: "האירוע יאפשר לילדים להרגיש פיזית את העבודה עם כסף, ואיך נכון להרוויח אותו ע"י עבודה עצמאית. המטרה שלי היא להפוך את האירוע למסורת קבועה ואני מחכה בקוצר רוח לראות את כל הילדים לצד הדוכנים שלהם בגן".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות