כוחות צה"ל ומשטרת ישראל סיכלו הברחת אמל"ח וסמים בגבול לבנון

תצפיות צה"ל זיהו אתמול (ד') במהלך מעקב, חשודים שהעבירו תיקים משטח לבנון לשטח ישראל באזור מתת שבמרחב החטיבה המרחבית "ברעם". כוחות צה"ל והמשטרה היו במעקב אחר החשודים לאורך כל האירוע ועצרו את החשודים הישראלים.

במהלך המעצר נתפסו 15 אקדחים, 36 ק"ג חשיש ועשרות מחסניות בשווי כולל מוערך של כ-2,000,000 ₪. החשודים והממצאים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. צה״ל בודק בין השאר האם ניסיון ההברחה נעשה בסיוע של ארגון הטרור חיזבאללה.

יחידת הגבולות של ימ"ר צפון מקיימת מארבים שגרתיים בגבולות לבנון ירדן במטרה למנוע הברחות של אמצעי לחימה וסמים מסוכנים. אתמול בשעות הבוקר תצפית של צה"ל בגבול לבנון, זיהתה דמות שמגיעה משטח ישראל לכיוון גדר הגבול כוח של יחידת הגבולות הוקפץ למקום ועצרו חשוד אחד (24, ג'דידה מכר) בסמוך לגבול המערכת כשהוא נושא עימו תיקים ובתוכם 15 אקדחים, 36 ק"ג חשיש ועשרות מחסניות בשווי מוערך של כ- 2,000,000 ₪.

כוח של יחידת הגבולות פתח בסריקות באזור ועצרו חשוד נוסף נוהג ברכב רנו סמוך לישוב נטועה ובהמשך החקירה התברר כי הוא אביו של החשוד שנעצר בסמוך לגבול יחד האקדחים והסמים המסוכנים.

פעילות היחידה המיוחדת הינה החוליה המבצעית הראשונה בשרשרת הפעילויות המבוצעות במסגרת המדיניות "ליבש את הביצה ולא רק לתפוס את היתושים" שמוביל מפקד המחוז הצפוני ניצב שמעון לביא ועזר מטפלת בכל תופעת הנשק הבלתי חוקי החל מנתיבי הברחות הנשק, דרך סוחרי הנשק ועד למבצעי הירי.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות