כך תשמרו על אורח חיים בריא – גם בחורף

הימים הקרים כבר כאן, ובמיוחד בחורף, כשאנחנו יותר בבית, מתכרבלים ומשתבללים, זאת הזדמנות נהדרת לאפשר לעצמנו את החיבור לגוף.

מה המשמעות של חיבור לגוף, אתם שואלים?

החיבור הוא בהקשבה לצרכים שלנו, הקשבה לאיתותים של הגוף, לתחושות רעב ושובע והקשבה לרגשות. הקשבה המאפשרת לנו לחיות חיים בריאים יותר, פיזית ונפשית.

החורף מעניק לנו הזדמנות נהדרת להזין אותנו באהבה, באוכל משמח, לחמם את הגוף בצורה הכי טבעית – בתנועה, לקרוא ספרים מעצימים שייתנו לנו חיזוק של אנרגיה טובה לעשייה.

כך תשמרו על אורח חיים בריא – גם בחורף
אביטל שניאור, דיאטנית קלינית, מטפלת רגשית בכלים של NLP ומיינדפולנס ומנהלת את הקבוצות מחוברות לגוף – מערכת יחסים של שלום עם האוכל והגוף. צילום: הילה גביר

אז לטובת החיבור לעצמכם גם בחורף, ריכזתי כאן כמה טיפים שיכולים ממש לעזור לכם לחיות טוב יותר ובריא יותר:

אורח חיים בריא הוא שילוב של שלושה מרכיבים חשובים: תזונה. תנועה. תודעה.

או כמו שהרמב"ם אומר על בריאות: בולם רוגזו, יפחית אוכלו ויגביר תנועתו. המרכיבים האלה שלובים זה בזה ומאפשרים בריאות אמיתית.


טיפ התזונה שלי:

הזינו את הגוף במזון משמח, תזונה המכילה ויטמינים, מינרלים והרבה נוזלים כגון ירקות, פירות, קטניות, דגנים מלאים, אגוזים ושקדים. החורף הוא זמן נפלא להכנת מרקים וקדרות ירקות, דייסת קוואקר וקינמון (שהוא תבלין מחמם) וחליטות תה שמחממות את הגוף. כשהגוף שלך מקבל את המרכיבים החשובים הללו הוא יהיה הרבה יותר שבע ומסופק ופחות יהיה בחיפוש של מזונות אחרים.

טיפ התנועה שלי:

הגוף שלנו אוהב להיות בתנועה (גם אם המוח מספר לנו שלא), במיוחד בחורף. תנועה היא דרך נהדרת להתחמם. ללבוש בגדים נוחים ופשוט לצאת החוצה. נכון, בחמש הדקות הראשונות קפוא ממש, אבל אז הגוף מתחמם, ותכלס, אין כמו התחושה של אחרי, נכון?

אם החלטתם לעשות את הפעילות הגופנית על הבוקר, אני ממליצה להכין את הבגדים והציוד הנדרש כבר מראש ואפילו (כן, כן) לישון עם הבגדים של הפעילות, ככה שאין תירוצים. פשוט מתעוררים.

החלטתם להתאמן בבית? גם מצוין! יש היום המון קבוצות בזום, ביוטיוב שפשוט אפשר להצטרף אליהן, החכמה היא למצוא את התוכנית הזאת או הפעילות הזאת שמתחברים אליה.

אני בכלל ממליצה לזוז ולהיות בתנועה גם בחיק המשפחה. הכי כיף ביום חורפי במקום לשבת על הספה ולצפות בטלוויזיה, ללחוץ על PLAY ולנגן את המוסיקה האהובה עלייך ועל בני המשפחה ופשוט לרקוד. לרקוד כמו שבא לכם ואיך שבא לכם ולתת לגוף להוביל אותך בתנועה.

טיפ התודעה שלי (שהוא גם טיפ התוד(ע)ה שלי):

חשוב להיות בהודיה על כל ההשקעה הזאת עבור עצמכם, מבלי להיות תלוי בתוצאות. פשוט ליהנות מהדרך. כל יום הוא יום חדש ויש לך הזדמנת נוספת. כל רגע, הוא רגע חדש ויש לך הזדמנות נוספת להיות בפוקוס על מה כן עשית היום עבור עצמך ולא על מה לא…

דברו אל עצמכם בצורה מעצימה ואוהבת

לדוגמא :

אני אוהב/ת לחיות בריא

אני אוהב/ת להשקיע בגוף שלי

אני אוהב/ת להזיז את הגוף שלי

אני לומד/ת לחבק את הגוף ולהזין אותו באוכל משמח ובריא

אני לומד/ת להקשיב לגוף שלי לאיתותים של רעב ושובע

ועוד תזכורת חשובה: הגוף שלכם אוהב אתכם, הגוף שלכם מבקש מכם שתקשיבו לו.

הכותבת היא אביטל שניאור, דיאטנית קלינית , מטפלת רגשית בכלים של NLP ומיינדפולנס ומנהלת את הקבוצות מחוברות לגוף – מערכת יחסים של שלום עם האוכל והגוף.

וואטסאפ: 052-3344251 | מייל : [email protected]

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות