"כשערבי טובע זו לא דאחקה, זו טרגדיה ממש"

החיפושים אחר איימן ספייה, 29, רקדן מחול בינלאומי ומורה לבלט, יליד כפר יאסיף המתגורר כיום בחיפה, נמשכים גם היום.

על פי עדויות של רוחצים בחוף נווה ים, שם בילה ביום ראשון האחרון, ביקש לסייע לחברה שהתקשתה לנוע במים, ונסחף ע"י גל גדול לתוך הים. חברתו הצליחה לשוב לחוף בבטחה, ואילו ספייה מוגדר כנעדר כבר ארבעה ימים.

במהלך ארבעת ימי החיפושים, נטען ע"י בני המשפחה והחברים כי המשטרה לא עושה מספיק למען איתורו, וכי עלו דיווחים בדבר דו"חות שחולקו, לכאורה, לדייגים שהפליגו בהתנדבות במאמץ לאתר את איימן, בטענה שהם עורכים שימוש לא מורשה ברשיונות הדיג שלהם.

המנהלת השותפה – במחלקה הציבורית ביוזמות אברהם, ארגון יהודי-ערבי לשינוי חברתי ולקידום שילוב ושוויון בין יהודים וערבים אזרחי ישראל, הילה אלוני אוחיון מסרה אמש: "את הטענות של בני המשפחה והחברים של ספיה המשתתפים בחיפוש בדבר מאמצים חסרים של המשטרה יש לברר. הדיווחים בדבר דו"חות שחולקו, לכאורה, לדייגים שהפליגו בהתנדבות במאמץ לאתר את איימן, בטענה שהם עורכים שימוש לא מורשה ברשיונות הדיג שלהם, הם מדאיגים ומצערים. במקרים כואבים מסוג זה המשטרה חייבת להיות רגישה במיוחד ולהגביר את מאמציה ואת התקשורת עם המשפחה והחברה הערבית. אנו קוראים למשטרה להאיץ את החיפושים ולשלב ידיים עם המתנדבים ובני המשפחה המודאגים. ליבנו עם המשפחה ועם תושבי כפר יאסיף, ואנו מתפללים לשלומו."


אחת מחברותיו אמרה אמש: "שלושה ימים, של ריקוד עם המוות ומדינה שלמה לא כותבת מילה עליו ולא מחזירה אותו הביתה לנוח. כשערבי טובע זו לא דאחקה, זו טרגדיה ממש. בחור גאה, מדהים ואמיץ מאוד. איימן הוא אחד מהצעירים הפלסטינים שלנו שהסכימו לדבר בגלוי בנוגע לרצונו וזהותו".

איימן התארח בתוכנית ״סליחה על השאלה בערבית بلا مؤاخذة״ בכאן 11, בפרק על להט״ב ,לפני שנה:

ממשטרת ישראל נמסר כי היא משקיעה את מיטב הכוחות המבצעיים, המשאבים והיכולות הטכנולוגיות לשם איתורו של ספייה, תוך שילוב מגוון יחידות מקצועיות המתמקדות בסריקת לאורך רצועת החוף.

הסריקות מתנהלות הן מהאוויר, באמצעות מסוקי המשטרה ומערך הרחפנים של היחידה האווירית המשטרתית, הן בים ע"י מערך השיטור הימי ויחידת הצוללנים של המשטרה וכמובן לאורך קו החוף על ידי כוחות סיור. בנוסף, במשטרה מודים לכלל המתנדבים המבקשים להצטרף לחיפושים ותסתייע ככל שיידרש, בהתאם למיפוי וניתוח תא השטח, לצד הכשירות המבצעית הנדרשת.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות