כתב אישום: חמישה אחים ואביהם מהכפר ירכא מואשמים בעברות איום בנשק וסחיטת מאות אלפי שקלים

חמישה אחים ואביהם, תושבי הכפר ירכא, חשודים בסחיטת דמי חסות באזור הגליל המערבי בהיקף של מאות אלפי שקלים, ובעבירות נשק, במסגרתן אף בוצע ירי לעבר בית אבות בכפר. בתום חקירה סמויה של המשטרה, תגיש הבוקר, שני, פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום נגדם.

מדובר בעבירות חמורות, הכוללות איומים וסחיטת דמי חסות מבן משפחתם בהיקף של עשרות אלפי שקלים וכן ביצוע עבירות בנשק, כולל ירי.

ראשיתה של הפרשה לפני כחודשיים, עם קבלת מידע על כך שתושב הכפר ירכא, בן 56, נסחט באיומים על ידי 6 קרובי משפחתו, גם הם תושבי הכפר אשר דרשו ממנו עשרות אלפי שקלים במזומן תוך שתקפו אותו קשות ואיימו עליו באמצעות נשק. הקורבן נפצע באורח בינוני ופונה לקבלת טיפול במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

עם קבלת המידע, פתחה היחידה המרכזית במחוז חוף בחקירה סמויה, במהלכה התברר כי החשודים החזיקו ונשאו כלי נשק ואמצעי לחימה שונים ועשו שימוש בנשק חם במספר הזדמנויות, כאשר המרכזית שבהן התרחשה בתאריך 13.3.21, יצאו החשודים מביתם כשהם חמושים באקדח, רובה מסוג M16 ורימוני מטול, נסעו לבית אבות בכפר ירכא, השליכו רימון רסס וירו לעבר בית האבות, כאשר למבנה נגרם נזק קל ורק בדרך נס לא נפגע איש מיושבי המקום.

עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, בתאריך 5.4.21, עצרו בלשי ימ"ר חוף בשת"פ לוחמי הימ"מ את החשודים, תושבי הכפר ירכא (בגילאי 51, 26,25,23,21,20) בחשד למעורבות באירועים אלה.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת לבקשת המשטרה בבית משפט השלום בחיפה, והבוקר תגיש פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום נגד כלל החשודים בעבירות של סחיטת דמי חסות ועבירות שונות בנשק וכן בקשה למעצרם עד תום ההליכים, לבית המשפט המחוזי בעיר.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות