כתב אישום נגד שני תושבי עכו בחשד למעורבות בפרעות בעיר

הוסר צו איסור הפרסום: בתום פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל הוגש לפני מס' ימים כתב אישום נגד שני תושבי עכו בחשד למעורבות באירועי הצתות וונדליזם בעיר במהלך הפרעות במאי. החשודים חליל חאסכיה, תושב עכו בן 24 וזכרייה מאדי, תושב עכו בן כ 19, נעצרו במהלך חודש מאי, במסגרת חקירה משותפת לשירות הביטחון הכללי והיחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב אשר, על רקע חשד כי השניים היו מעורבים באירועי התפרעויות והפרות סדר בעיר עכו במהלכן הושלכו אבנים לעבר כוחות המשטרה ובוצע וונדליזם בבתי עסק שונים בעיר העתיקה, כאשר עפ"י החשד, אחד החשודים היה מעורב בנוסף במספר אערועי הצתות בבתי עסק בעיר העתיקה.

בחקירתם של השניים בשב"כ עלה כי ביצעו את המעשים ממניע לאומני.

בתום החקירה ובהתאם לממצאיה הוגש לפני מס' ימים לבית המשפט המחוזי בחיפה, כתב אישום חמור נגד שני החשודים, במסגרתו יוחסו להם ביצוע עבירות ביטחון חמורות וביניהן, עבירות של הצתה בנסיבות מחמירות, היזק בזדון ממניע גזעני, הסגת גבול ממניע גזעני והשתתפות בהתפרעות. כמו כן במסגרת כתב האישום הוגשה בקשה למעצרם של השניים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

ובתוך כך, העיר עכו ממשיכה לבעבע, כאשר בסוף השבוע התקיימה צעדה של האוכלוסיה הערבית למען שחרורם של העצורים הערביים שהשתתפו בפרעות שהתרחשו בעיר, והתושבים היהודים בעיר זועמים על האירועים ועל אוזלת ידה של העירייה וגורמי הביטחון במקרי אלימות שחוזרים ונשנים בעיר גם בימים אלה.

ברשתות החברתיות מתקיים שיח קשה בין האוכלוסיות, כאשר האוכלוסיה היהודית, איבדה את האמון בחיים בדו-קיום עם ערביי העיר.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות