כתב תביעה חמור נגד מנהלות גן פרטי בנהריה: הפלו במשך שנים עובדת עם שיתוק מוחין

בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה הוגש השבוע כתב תביעה כנגד שתי מנהלות בגן פרטי המשמש גם כצהרון בנהריה, אם ובתה, בגין הפרת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות ועוד 11 הפרות של תנאי העסקה בסיסיים של עובדת הסובלת משיתוק מוחין.

התובעת, שעבדה אצל הנתבעות כשש שנים, משנת 2014-2020, שיתפה את קרוביה בפגיעה ארוכת השנים ובהתעמרות בה, לטענתה, ע"י מנהלותיה, ובתמיכתם, החליטה לעזוב את מקום העבודה ולתבוע את זכויותיה, וזאת, כפי שנכתב בכתב התביעה, על מנת לעצור את מסע הניצול אותו עברה במשך שנים.

לטענת התובעת, במהלך כל שנות עבודתה לא הוחתמה על הסכם העסקה, ובזמן ששעות עבודתם של שאר העובדים תועדו באופן מסודר, באמצעות אפליקציה בטלפון הנייד, נאמר לה, לטענתה, כי היא "עובדת לא רגילה". עוד עולה מכתב התביעה, כי אמנם עבדה במשך חמישה ימים, לעיתים אף למספר שעות העולה על משרה מלאה, שולמו לה סכומים העומדים על חצי משרה בלבד.

לטענת העובדת, תנאי העסקתה, כפי שמתועד בתלושי השכר, השתנו פעם אחר פעם, ומבלי שקיבלה עדכון על כך, כמפורט בהוראות חוק הודעה לעובד. אחד הנושאים המרכזיים בכתב התביעה מדבר על ההפרשות לפנסיה, שהתבצעו עבורה כחוק למשך מספר חודשים בלבד בכל שנות עבודתה, כאשר הנתבעות המשיכו לגבות מהעובדת את הניכויים הפנסיונים מתלושי שכרה, למרות שברוב הזמן לא הפקידו את התשלומים בחברת הפנסיה.

תנאי העסקה אחר שהשתנה מספר פעמים היה התשלום עבור הנסיעות, כאשר מחיר חופשי/חודשי או מחיר הנסיעה הקבוע בנהריה לא השתנה בשנים בהן עבדה בגן הפרטי/צהרון. עוד נכתב, כיוון שמעולם לא קיבלה פיזית את תלושי השכר, ביקשה את תלושי השכר שלה ממנהלותיה, ואלו ביקשו עבור הפקתם 150 ש"ח.

כתב תביעה חמור נגד מנהלות גן פרטי בנהריה: הפלו במשך שנים עובדת עם שיתוק מוחין
עו"ד יניב כהן: "קיימות ראיות טובת לכל טענות העובדת". צילום: פרטי

כתב התביעה מגולל טענות קשות של התובעת כלפי הנתבעות, ולטענת בא כוחה, עו"ד יניב כהן, קיימות ראיות טובות לכל טענות העובדת, שייחשפו במסגרת ההליך המשפטי. בכתב התביעה מבקש עו"ד כהן לתאר מקרה בו ניצלו השתיים את תמימותה של העובדת, הנובעת ממחלתה, ועל כן, על פי חוק שוויון הזכויות לאנשים בעלי מוגבלויות, חל איסור להפלות עובד בשל מוגבלותו, כאשר לטענת התובעת אף תוארה כך ע"י הנתבעות, שהציגו אותה בפני הורי הילדים בגן כ"מישהי מאקים".

הנתבעות בחרו לא להגיב לכתבה.

גליל מערבי ON LINE שומר במערכת את זהות התובעת, הנתבעות ואת שמו של הגן הפרטי/צהרון אותו הן מנהלות.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות