למרות הניסיונות: קניון ארנה יאלץ לקחת חלק בהגרלה, כדי להיפתח בפיילוט פתיחת הקניונים

אמש אישרה הממשלה החלטה על פיילוט לפתיחת קניונים, בפיקוח מלא על מילוי הנחיות משרד הבריאות ומניעת התקהלויות. הפיילוט יערך ב – 15 קניונים בכל הארץ.

הממשלה אפשרה לשתי הקבוצות הגדולות, לבחור שישה קניונים, ועל מנת לקבוע מי יהיו תשעת הקניונים הנותרים שישתתפו בפיילוט, יערכו שלוש הגרלות בין הקניונים שאינם בבעלות שתי החברות. כל הגרלה תערך עבור פתיחת שלושה קניונים באזור מסוים לפי החלוקה הבאה: ירושלים ודרום, תל אביב ומרכז, צפון וחיפה, כך שיפתחו שלושה קניונים בכל אזור.

הנהלת קניון ארנה נהריה, שנפגע באופן קשה בשיטפון בינואר השנה, ו"זכה" להיסגר שוב החל מחודש מרץ, פעלה עוד טרם קבלת החלטת הועדה, לשילוב הקניון בפיילוט. למאמץ היה שותף גם ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, ששלח מכתב לשר האוצר, ח"כ ישראל כץ, על מנת להפעיל לחץ על פתיחת הקניון בפיילוט הקרוב. אך עפ"י ההחלטה, הקניון יאלץ למלא את טופס הבקשה להשתתפות בפיילוט להפעלת קניונים ולקחת חלק בהגרלה כמו שאר הקניונים.

ההגרלה תתקיים היום בלילה, בשעה 23:45, והקניונים שישתתפו בפיילוט, יצהירו כי הם מתחייבים לפעול על-פי ההוראות שייקבעו בתקנות ובשלב זה לא תותר הפעלתם של קניונים בישראל, מלבד הקניונים בפיילוט.

למרות הניסיונות: קניון ארנה יאלץ לקחת חלק בהגרלה, כדי להיפתח בפיילוט פתיחת הקניונים
סגירת הקניון בינואר. צילום: מערכת

בעלת דוכן בקניון ארנה כתבה אתמול בפורום עירוני בפייסבוק: "בעקבות כל הגשמים והשמועות על פתיחת הקניונים, קניון ארנה עולה לכותרות ויש תגובות טובות ויש פחות. אל תשכחו שבתוך הקניון הזה קיימים עסקים שהעסק שלהם סגור מה – 8.1.20 ובבית מגדלים משפחות וילדים קטנים שזו פרנסתם היחידה, נכון שהקניון חווה אסונות בגלל איפה שהוא הוקם אבל מינואר ועד היום עובר שיקום כדי שהמון משפחות ועסקים בנהריה לא יגיעו לקו העוני אז בואו נתפלל כולנו שהקניון יפתח במהרה כדי שנוכל לתמוך בכל אותם העסקים כי בחדרי חדרים אנחנו לא יודעים איזה עסקים כבר פרשו ונסגרו בגלל המכות שקיבלו השנה וזה לא בגללם ועצוב לכולנו".

את הדברים כתבה בעקבות תגובות שעלו לגבי אפשרות פתיחת הקניון, שכידוע, הוקם על תוואי נחל הגעתון, ובנייתו הסיטה את התוואי באופן מלאכותי. פעולה שיצרה צוואר בקבוק מצומצם יותר, שמביא להצפות משמעותיות.

לגליל מערבי ON LINE נודע כי קניון הצפון בנהריה כבר הגיש את טופס הבקשה להשתתפות בפיילוט להפעלת הקניונים, ולתושבי נהריה והסביבה נותר רק להמתין לתוצאותיה.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות