למרות עצירת הועדה למניעת ההצפות, בעיריית נהריה אופטימיים לגבי קבלת התקציב

ועדת ההיגוי למניעת הצפות בנהריה במשרד ראש הממשלה, הודיעה בשבוע שעבר על עצירת עבודתה, בזמן שהכלים למניעת שיטפונות והצפות בעיר נהריה עדיין עובדים בשטח, על מנת שלא ישנה בעיר האסון של ינואר 2020, בו הוצף הגעתון ומוטי בן שבת, תושב נהריה, איבד את חייו בניסיון להציל אזרחים בשיטפון.

ראש עיריית נהריה קיבל את ההודעה על הפסקת הוועדה במייל ובחר לכתוב מכתב חריף לראש הממשלה בו כתב: "אנו רואים במדינת ישראל ובממשלה אחראיות לסכנת ההצפות המאיימת על העיר נהריה בכל המשתמע. אבקש להורות על מציאת התקציב המתאים להשלמת פעולת הועדה למניעת ההצפות בעיר".

עוד כתב מרלי במכתבו: "אירועי ההצפה בעיר חוזרים אחת למספר שנים ומביאים איתם גם נזקי רכוש עצומים ותביעות, רובן ככולן, מגיעות לעיריית נהריה".

בתגובה למכתב נמסר לראש העירייה ממשרד ראש הממשלה כי הסיבה להפסקת הועדה, שהוקמה בהמשך להחלטת ממשלה 4822 שהתקבלה בינואר 2020 בעקבות השיטפון – היא היעדר תקציב.

בעקבות תגובת משרד ראש הממשלה נמסר מהעירייה כי ראש עיריית נהריה נמצא בקשר יומיומי ורציף עם כל הגורמים במשרדי ראש הממשלה, האוצר והחקלאות, וכן, פועל בשיתוף פעולה עם רשות ניקוז גליל מערבי, וכי אין לעירייה ספק שברגע שיאושר תקציב המדינה, תשוב הוועדה להתכנס וישוב התקציב למניעת ההצפות.

אך כדי שזה יקרה, צריך לעבור תקציב מדינה. גם אם תושבע ממשלה חדשה בשבוע הקרוב, אף אחד לא יכול להבטיח כמה זמן ייקח לאשרו. בינתיים אין בממשלה מי שידאג למימוש הפתרונות למניעת האסון הבא בעיר נהריה.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות