לראשונה באקדמית גליל מערבי: קורס הגנת סייבר

הימים של שירות הפקס חולפים מהעולם ובעקבותיו צועדים גם שירותים כמו מוקדים טלפוניים שהולכים ומצטמצמים. את מקומם של אלו תופסות עשרות אפליקציות שונות שמעניקות לנו שירותים שונים וזוכות למידע רב עלינו. היסטורית גלישה, רכישה, טביעות אצבע, פרטי אשראי, תנועות וחשבונות בנק ועוד. זאת ועוד, משבר הקורונה והסגרים התכופים הביאו מעסיקים רבים לאפשר עבודה מהבית על נתונים מתוך שרתי המידע שלהם.

אך אליה וקוץ בה, ככל שהעולם הופך יותר דיגיטלי, נוח ומונגש, כמעט כל הידע האנושי בלחיצת כפתור, כך הוא גם חשוף יותר לאיומי סייבר. גניבות מידע, סחיטה, ריגול תעשייתי ופגיעה במתקנים אסטרטגיים, כל אלו הן פרקטיקות בהם משתמשים ארגוני פשיעה והאקרים בודדים. אדם בודד בעל הכשרה ראויה, חיבור לחשמל ולאינטרנט יכול להוציא אל הפועל מתקפת סייבר מהמחשב הנייד שברשותו.

מתוך הבנה של העתיד והאופן בו הוא מתעצב למול עייננו, היחידה ללימודי חוץ והמשך באקדמית גליל מערבי מקדמת, בשיתוף עם מכללת סייבר סקול, קורס ייחודי להתמחות במקצוע הליבה בתחום הסייבר – מיישם סייבר. הקורס כולל למידה מעשית, אימון חוויתי, מעבדות ותרגולים בתחום אבטחת הסייבר. תוכנית הלימודים כוללת מבוא לעולם הסייבר ואבטחת מידע, תקשורת נתונים, אבטחת מערכות הפעלה, אבטחת רשתות תקשורת, טכנולוגיות אבטחת מידע וסייבר, תגובה לאירועי סייבר ועוד.

גב' ורד אטס, ראש היחידה ללימודי חוץ והמשך באקדמית גליל מערבי: "התוכנית הייחודית מכינה סטודנטים מכל הרמות לעולם הסייבר, גם למעוניינים להתחיל את התפקיד הראשון בתחום  וגם לאנשי IT המעוניינים להתמקצע. ההרשמה מותנית במבחן מיון ראשוני כדי לבחון את ההתאמה ובראיון אישי. מאוד חשוב לנו להדגיש שהקורס ממוקד בפרקטיקה ומכוון את הסטודנטים להשתלבות בעולם התעסוקה שצמא לדמויות מובילות ואיכותיות בתחום הסייבר".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות