מבוטחי הקופות מתלוננים: אין תורים לחיסון

היום (שלישי) החל מבצע החיסון הגדול של קופות החולים בנהריה, לשם כך נפתח מתחם לחיסוני קורונה עבור מבוטחי כל קופות החולים בהיכל הספורט בעין שרה בעיר.

אמנם הקופות פרסמו כי הם פונים באופן יזום לבני הגיל השלישי, אלא שרבים מהמבוטחים בגילאים אלה לא קיבלו את ההודעה ונאלצו לנסות למצוא תור זמין דרך אתרי האינטרנט ובטלפונים למוקדי השירות של הקופות. רבים מהם לא הצליחו לקבל מענה לתור גם באמצעים אלה.

התגובות של הלקוחות לא אחרו להגיע:

"חבל מאוד שאי אפשר לקבוע תור לחיסון ההורים שלי מעל גיל 60 ובקבוצת סיכון. פשוט מאכזבת אותי הקופה הזו".

"רק חבל שאי אפשר לקבוע תור בקופת חולים כללית."

"התנהלות מבישה של כללית ומשרד הבריאות היו צריכים לתת לפיקוד העורף לנהל זאת".

לטענת קופת חולים כללית, הקופה ביצעה ביום הראשון רק במחוז חיפה וגליל מערבי 1,000 חיסונים, וכי עד כה נקבעו במחוז תורים לכ- 20 אלף איש: "אנו פותחים בהדרגה עוד ועוד תורים בהתאם להגעת מנות חיסון. יש לנו צוות גדול ונערכנו להפעיל 70 מוקדי חיסון ברחבי המחוז, אולם פתיחתם הדרגתית ותלויה באישורי משרד הבריאות והגעת חיסונים".

באשר למחסור בתורים נמסר מהכללית: "הוצאנו הודעה לבני 60 פלוס תזכורת להתחסן עם הסבר כיצד מתאמים תור.  מומלץ מאד לקבוע תור כדי להתקבל בזמן ולמנוע התקהלויות".

בתוך כך, ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי פנה לשר הבריאות יולי אדלשטיין וביקש ממנו להורות על פתיחת מוקד למתן חיסוני קורונה גם בעכו: ״במסגרת מבצע "תן כתף" הוחלט, כי בשלב הראשון תחוסן אוכלוסייה בסיכון ובני 60 פלוס במוקדים שונים ברחבי הארץ, כאשר המוקדים הקרובים ביותר לעיר עכו נמצאים בערים נהריה וכרמיאל. העיר עכו מונה כ-60 אלף תושבים ולא יעלה על הדעת לטרטר 10 אלפים קשישים לנסיעה מחוץ לעיר. מיותר לציין שהעיר עכו, מדורגת כסוציו-אקונומי 4, כך שמרבית אוכלוסיית הגיל השלישי תתקשה להגיע למוקדי חיסון אחודים מחוץ לעיר״.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות