מחוברים ל ZOOM דרך פייסבוק? מומלץ לעדכן גרסה

מאות קבצים, וובינרים וסרטוני הדרכה לשימוש באפליקציית ZOOM, צצו כפטריות אחרי הגשם עם פרוץ מגפת הקורונה. למעשה, 413 מיליון הערכים בגוגל, מוכיחים כי המנצחת הגדולה של מלחמת העולם השלישית אותה אנו חווים כעת, היא אפליקציית הוידאו, המאפשרת לאחד מספר רב של משתתפים בשיחה אחת. מיליונים ברחבי העולם נרשמו לאפליקציה בבת אחת ואפילו מייסדי האפליקציה לא תיארו לעצמם תסריט כזה. בתחילת חודש מארס, מייסד ומנכ"ל החברה, אריק ס. יואן, כתב על כך ארוכות בבלוג החברה:

"בתקופת הבידוד הזו, אנו מרגישים זכות גדולה לסייע לאזרחי העולם להישאר מחוברים. אנו חשים באחריות עצומה. השימוש בזום התפוצץ בין לילה, הרבה מעבר למה שציפינו כאשר הודענו לראשונה על רצוננו לעזור בסוף פברואר". 

לדבריו, מעל 90,000 בתי ספר מכ - 20 מדינות אימצו את הצעת החברה לעזור לילדים להמשיך את השכלתם מרחוק. רק כדי להבין את ההקשר, נכון לסוף דצמבר אשתקד, המספר המקסימלי של משתתפי המפגשים היומיים, בחינם וגם בתשלום, שנערכו ב- Zoom היה כ -10 מיליון. במארס המספרים הגיעו ליותר מ -200 מיליון משתתפי מפגשים יומיים, בתשלום וללא תשלום. 

ובליל הסדר הזה, אלפי משפחות ישבו בבתיהם עם המחשבים והסמארטפונים מחוברים לאפליקציה, וחגגו את החג, הכי קרוב שאפשר, במסגרת המגבלות. אם זה היה קורה בתקופה אחרת, זה יכול היה להיות הרבה יותר עצוב, אבל לפעמים, הטכנולוגיה היא לא רק כלי משחית.

הצורך המידי היה לאפשר כניסה נוחה למשתמשים, ובזום יישמו את התכונה "כניסה עם פייסבוק", עם זאת, לחברה נודע כי הרשת החברתית הענקית אוספת מידע על המכשירים של המשתמשים. המידע אמנם לא כלל מידע ופעילויות הקשורות לפגישות כמו משתתפים, שמות, הערות וכו', אלא כלל מידע על מכשירים כמו סוג מערכת ההפעלה הניידת וגרסתה, אזור הזמן ועוד, אך הגדרות הפרטיות עליהן מבוססת האפליקציה, לא עודכנו בהתאם. בזום מיהרו לפרסם פוסט נוסף בו נכתב: "פרטיות הלקוחות שלנו חשובה לנו להפליא, ולכן החלטנו להסיר את SDK של פייסבוק בלקוח ה- iOS שלנו וקבענו את התכונה מחדש כך שהמשתמשים עדיין יוכלו להיכנס באמצעות פייסבוק באמצעות הדפדפן שלהם. המשתמשים יצטרכו לעדכן לגרסה האחרונה של היישום שלנו על מנת שהשינויים הללו יתפסו ואנחנו מעודדים אותם בחום לעשות זאת". כמובן, שלטענתם, הגדרות הפרטיות הוגדרו שוב בהתאם להתפתחויות החדשות.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות