מיזם "צופי מפעלות" של הצופים הגיע למעלות-תרשיחא

מיזם "צופי מפעלות" מרחיב ומעמיק את פעילות תנועת הצופים בפריפריה ומציג מודל חדשני של פעילות ספורט חברתית המשולבת בתכנים חינוכיים, והכל במסגרת המעטפת המוכרת של שבט צופים מקומי בהתאם לערכי תנועת הנוער המובילה בישראל.

פעילות המיזם מתמקדת בפריפריה ומיועדת לבני ובנות נוער שיגיעו לשבטי הצופים בשכונות ברחבי הארץ בהן יתקיימו פעמיים בשבוע אימוני כדורגל. באימונים ישולבו פעילויות ערכיות וחינוכיות המבוססת על ערכי היסוד של תנועת הנוער הצופים, תנועת הנוער הגדולה בישראל.

התוכנית מתבססת על מודלים של קידום נוער דרך פעילות ספורטיבית שקידמה בעשורים האחרונים עמותת "מפעלות חינוך וחברה" ומציעים קידום דרך ספורט במרכז ספורטיבי פעיל, הסמוך למקום מגורי החניכות והחניכים. העמותה הוקמה בשנת 1997 על ידי אנשי העסקים משה תאומים, מוטי אורנשטיין וסמי סגול – לשעבר בעלי הפועל תל אביב, תחתיה פעלה "מפעלות" בסניפיה הרבים ברחבי הארץ, שכעת מקבלת "חיים חדשים" במסגרת הצופים.

מעלות-תרשיחא היא מהערים הראשונות בהן הוקמה קבוצות כדורגל לבנים ולבנות בכיתות ה'-ו'. את אימוני הכדורגל ופעולות הצופים מעבירים חברי שנת שירות (ש"ש), צעירים וצעירות בני 18, בוגרי י"ב ובוגרים מצטיינים של תנועת הצופים, הגרים בקומונות בשכונות בהם מתבצעת הפעילות. המדריכים עברו בחודשים האחרונים קורס ייחודי שהכשיר אותם להעביר אימונים והדרכות.

רז פרל, יו"ר תנועת הצופים: "תנועת הצופים היא לא עוד תנועת נוער, אלא תנועה עם שליחות חברתית אמיתית. מתוך הרצון להרחיב ולהעמיק את הפעילות בחינוך הבלתי פורמלי לקחנו על עצמנו לפתוח את שבטי הצופים לבני ובנות נוער בשכונות בכל רחבי הארץ. אנחנו מאמינים שמיזם קבוצות הכדורגל של צופי מפעלות יהפוך את הפעילויות למוקדי חינוך אקטיביים שיובילו לקידום הנוער באמצעות מעטפת הספורט שתהיה המנוף לחינוך ולערכים המבוססים על ערכי היסוד של תנועת הצופים".

About Author

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. קומוניב

    אין על אסף טפרמן המלך!!

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות