ממהרים להכניס את נהריה לסגר? זו ההמלצה העדכנית של משרד הבריאות

משרד הבריאות פרסם אמש (שלישי) נתונים על העיר נהריה, הנכללת בין הערים עם קצב גדילה משמעותי בתחלואה בקורונה, והתקשורת הארצית מיהרה לפרסם כי במשרד הבריאות ינסו היום לשכנע את הממשלה להטיל סגר על העיר.

אך מה באמת אומרים הנתונים של מרכז המידע והידע, הגוף שהוקם על ידי אמ״ן, והינו כיום חלק ממרכז השליטה הפועל תחת משרד הבריאות?

נכון להבוקר, מספר החולים הפעילים בנהריה עומד על 41, כשבשלושת הימים האחרונים התגלו 14 מקרים מאומתים חדשים, ולפני שבעה ימים מספר החולים הפעילים עמד על תשעה בלבד. מדובר על קצב גידול יומי של עשרה אחוזים.

לאור נתוני התחלואה, המליץ אמש מרכז המידע והידע, להרחיב משמעותית את מספר הבדיקות בנהריה לאיתור חולים, וכן להגביר את האכיפה של נהלי ההתנהלות במרחב הציבורי (עמידה בכללי "התו הסגול", עטיית מסכות והקפדה על ריחוק חברתי). זאת בלבד היתה המלצתו, כל פרסום אחר, הוא בגדר פרשנות בלבד.

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, פרסם אתמול כי עיקר ההדבקה נעוץ בשני מוקדים: הראשון בקאנטרי העירוני, כאשר במקום התאמן חולה מאומת, ובעקבותיו נדבקו מנויים נוספים. הקאנטרי, שפעל בהתאם להנחיות התו הסגול, נסגר ואין צפי קרוב לחידוש הפעילות בימים הקרובים. המוקד השני היה אירוע משפחתי באולם בקריות, עם נוכחות רחבה של תושבי העיר.

מוקדי ההדבקה העירוניים. נתוני משרד הבריאות


ההדבקות אף גרמו לכך ששני גנים בעיר נסגרו מספר ימים לפני סוף השנה, וכל הילדים נמצאים בבידוד עד ל – 08.07.20. את הקייטנה לילדים אלו, תפתח העירייה רק ב – 09.07.20.

במועצה האזורית מטה אשר אובחנו, נכון להיום, ארבעה חולים, כש-406 מהתושבים מבודדים, רובם תלמידים, בעקבות חשיפה למורה מאומתת (שאינה תושבת המועצה), וכן בעקבות תלמידה מאובחנת שהשתתפה במסיבת סיום שנה עצמאית של תלמידים מבית הספר האזורי בכברי, שהתקיימה בקריות והשתתפו בה מעל 100 תלמידים.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות