מנכ"ל קניון ארנה: "השקענו מעל מיליון ש"ח למיגון הקניון מפני ההצפות"

בינואר האחרון נפגע קניון ארנה בנהריה באופן קשה בשיטפון שפקד את העיר. חודש אחרי שנפתח מחדש למבקרים, נסגר הקניון בעקבות נגיף הקורונה. היום, שישי, 27.11.20, נפתח לראשונה אחרי חודשים ארוכים, לאחר שנבחרו בהגרלה שהתקיימה עבור השתתפות בפיילוט פתיחת קניונים בכל רחבי הארץ.

נצפו תורים קצרים בכניסה למספר חנויות, אך לא נרשמה התנפלות על חנויות כפי שדווח בקניונים אחרים. לא מעט חנויות נותרו סגורות, ולדברי מנכ"ל הקניון, רותם גולדשמיט, מדובר במספר רשתות וחנויות שטרם הספיקו לפתור נושאים טכניים, לוגיסטיים וענייני כוח אדם: "קצת קשה לארגן מהרגע להרגע. יום ראשון יפתחו חנויות נוספות ואני מאמין שנהיה במאת אחוזים תפוסה".

מנכ”ל קניון ארנה: “השקענו מעל מיליון ש”ח למיגון הקניון מפני ההצפות”
לא מעט חנויות נותרו סגורות. צילום: מערכת

"אנחנו מאוד נרגשים שנבחרנו בהגרלה". אומר גולדשמיט. "אנחנו מחכים ללקוחות שיגיעו ויתמכו". עוד ציין גולדשמיט: "השקענו למעלה ממיליון שקלים על מנת למגן את הקניון ולהתכונן לחורף שהגיע. נבנו חומות מצפון ומדרום על מנת למנוע את חדירת המים במקרה של הצפות. הוזמנו שערים מיוחדים לאיטום חדרי החשמל והציוד האחראים להפעלה השוטפת של הקניון, על מנת לאטום את כל הנקודות מהן עלולות לזרום מים. אמנם אין הכנסות אל יש עדיין הרבה הוצאות".

באשר לאכיפת הנחיות משרד הבריאות אומר גולדשמיט: "אנחנו מתנהלים עפ"י נהלי התו הסגול. יש לנו סיירים ואנשי אבטחה שדואגים ומוודאים שכולם עומדים בתנאים. אנחנו הקניון היחידי באזור שלנו שפתוח, ואני מזמין את כולם להגיע ולפרגן לסוחרים שלנו. אני מקווה שבשבוע הבא נעבור את הפיילוט בהצלחה ושכל המרכזים והקניונים יפתחו בכל רחבי הארץ. בסופו של יום, הנפש הרבה יותר חשובה מהוירוס שתוקף אותנו".

סוחרי החנויות והדוכנים שנפתחו היו עסוקים הבוקר בפתיחה ובארגון הסחורה, אחרי חודשים שלא עבדו, יחד עם קבלת הקהל. אמנם נראה שהיה להם בוקר לא פשוט, אך הבעלים של ה – rebar, אלעד מנחם, אמר לנו בהתרגשות: "אני שמח לראות שאנשים התגעגעו אלינו. חיכינו לזה הרבה זמן, ומאוד התרגשנו לפתוח הבוקר".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות