מעלה יוסף בצעד חשוב: את מסיבת סיום הקיץ הקדישו לאיכות הסביבה  

מפעל למחזור פסולת אלקטרונית "ינחת" ביום שלישי, 30 לאוגוסט, במגרש הכדורגל של מושב נווה זיו, לפעילות פופ אפ מהנה וחינוכית. הילדים והתושבים מוזמנים להביא פסולת אלקטרונית חשמלית וסוללות מהבית, להעבירם למיחזור במפעל הנייד וללמוד על חשיבות מיחזור הפסולת האלקטרונית,
תוך שהם עוברים תהליך חינוכי ערכי, וגם מבצעים אותו בפועל. באמצעות אור, קול, שמע ומישוש תומחש למשתתפים חוויית המיחזור. הם יגעו ויראו כיצד נראה באמת מיחזור פסולת אלקטרונית. בדרך חדשנית זו יקבלו את האפשרות לקחת חלק פעיל ומעשי באיסוף ומיחזור, ואף יזכו לתמורה חברתית וערכית.

מועצה אזורית מעלה יוסף ותאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית פועלים יחד ליצירת שינוי חברתי-סביבתי ביחס לפסולת הכי מזהמת – פסולת אלקטרונית. במסגרת שיתוף הפעולה הוצבו מרכזי מיחזור עירוניים חדשים לפסולת אלקטרונית וסוללות במזכירויות ברחבי המועצה. מיקומי נקודות האיסוף, וכן מידע מפורט בנושא ניתן למצוא באתר המועצה האזורית מעלה יוסף ובאתר תאגיד מ.א.י.

בכל שנה מייצרים אזרחי ישראל כ-160,000,000 ק"ג של פסולת אלקטרונית. וכך, למרות שהפסולת האלקטרונית הינה רק כ-3% מכלל הפסולת, בפועל היא מהווה כ-70% מתכולתה הרעילה, המזיקה מאוד לבריאות התושבים, כאשר כל תושב בארץ מייצר כ-17 ק"ג פסולת אלקטרונית בכל שנה. היא עשויה מחומרים מזהמים ביותר כגון עופרת וכספית, שעלולים לגרום למחלות במערכות העצבים והנשימה. כיום, מרבית הפסולת עדיין אינה מגיעה למחזור. בישראל נשרפת כמות עצומה של פסולת אלקטרונית רעילה, המזהמת את האדמה, את מקורות המים וגם את האוויר, ופוגעת כאמור בבריאות התושבים.

אמנון שחרור ודן הלמן, מנכ"לים משותפים בתאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית: "הילדים של היום הם דור העתיד. בשביל איכות החיים שלהם, מוטלת על כולנו החובה למחזר ולשמור על כדור הארץ. בזכות ההיענות של תושבי מעלה יוסף, מוחזרו עד היום טונות רבים של פסולת אלקטרונית, ואנו קוראים לתושבים להמשיך ולהוביל במיחזור ולשמור על הסביבה".

WhatsApp Image at
WhatsApp Image at

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות