"מצטיין האלוף": סמל שקד יצחק מנהריה מצטיין פיקוד מרכז

אתמול (ד') 17.03.21, נערך טקס מצטייני מפקד פיקוד המרכז, האלוף תמיר ידעי, לרגל יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל ובסימן 'אחווה ישראלית'. הטקס, שנערך בגבעת התחמושת בירושלים, התקיים בהתאם להנחיות הקורונה ובמהלכו הוענקו תעודות הצטיינות ל-26 מצטיינים. 

מבין 26 מצטייני אלוף פיקוד המרכז, גם טכנאי הרשתות של פלוגת לומ"ר, סמל שקד יצחק, אשר משרת תחת אגף התקשוב ואחראי על פרויקט משמעותי של תחקור באוגדת איו"ש. שקד בן 20, בן הזקונים במשפחתו, המתגוררת בנהריה. 

אחיו הגדולים שירתו גם הם בצבא, אחד כמש"ק בקרה אווירית, ואילו השני כלוחם בתותחנים. כאשר הגיע לאוגדה לראשונה, היה מלווה בשלושה חיילים נוספים ולמד את כל הקשור בתחום מההתחלה. שקד למד הכל מהתנסויות בשטח ובנה את תפקידו בעצמו, בלמידה עצמאית. 

בהמשך, יצא לקורס טכנאי רשתות בתור הכשרה שתשמש אותו גם בעתיד.

שקד היה ממקימי מחלקת המרחב החכם באיו"ש, שהינו תחום מתפתח, המורכב מאחיזה סוריאליסטית על כלל הצירים והמרחבים באוגדה. הוא מחזיק בידע מקצועי מאוד בתחום כתיבת התוכנות, ולאחר שזיהה בעיה בתחום וידוא כישרות מערכת המצלמות הנתיקות, כתב תוכנת ניתור אשר יודעת לאכן את כלל אתרי הנתיקות באוגדה, למקמם על גבי מפה על ידי נקודות ציון ולהראות את כיוון המצלמה בכל אתר. בכך, שיפר את יכולות האוגדה כולה.

את אות "מצטיין האלוף" קיבל על הפרויקט שיצר, שחיזק את כשירות האוגדה לרמה המיטבית.

About Author

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. יעל

    אוטודידקט מלידה
    זוהי תרומתו הראשונה למדינה ועוד יהיו בדרך

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות