מצטייני יום העצמאות מהגליל המערבי לשנת 2021: מנהריה וחוסן

מבין המצטיינים בפיקוד צפון, שניים מהגליל המערבי: סמ"ר אורי בן טוב, ע׳ קצין הגמ״ר בחטיבה 300, מצטיינת מפקד חטיבת 300 ורס"ר אלכסנדר קדושביץ', מפקד החוליה הטכנית הפלוגתית בגדוד 603 של חטיבה 7 ומצטיין מפקד פיקוד הצפון.

סמ"ר אורי בן טוב

אורי גרה בישוב חוסן שבגליל המערבי, קיבלה מצטיינת מח"ט על פועלה הרב למען ביטחון תושבי הצפון בשנה האחרונה. אורי קיבלה הצטיינות בשל היותה נגדת משכמה ומעלה, מגדילה ראש ועוסקת בהצטיינות בקשר הרציף של הצבא והגורמים האזרחיים בגזרה. 

מצטייני יום העצמאות מהגליל המערבי לשנת 2021: מנהריה וחוסן
סמ"ר אורי בן טוב, ע׳ קצין הגמ״ר בחטיבה 300, מצטיינת מפקד חטיבת 300.
צילום: באדיבות דובר צה"ל

לכבוד הצטיינותה, כתבה איך הגיעה לחטיבה 300 ועל תפקידה:

אז איך זה לשרת בתפקיד כל כך משמעותי 20 דקות מהבית שלי? אני אספר לכם מאיפה הכל התחיל. היום אני מתגוררת בחוסן וגדלתי במעונה, גרתי שם במלחמת לבנון השנייה, והיו טילים שנפלו ממש כמה בתים ליד הבית שלי. 

במלחמה ראיתי כמה הצבא שלנו חזק, ושאם אנחנו לא נילחם למען המדינה שלנו – אף אחד לא יעשה זאת עבורנו.

לאחר המלחמה החלטתי שאני אעשה הכל על מנת לשרת בחטיבה המרחבית 300  שמגנה על הבית שלי. 

השנים עברו והתגייסתי בנובמבר 2016 להיות תצפיתנית בגזרת הבקעה. לאחר מכן קודמתי למפקדת חמ"ל מבצעים של סמב"ציות.

אז איך בעצם הגעתי לחטמ״ר 300? 

דווקא אחרי השחרור ושנה באזרחות החלטתי לחזור לצבא, הייתה לי תחושה שלא נתתי מעצמי מספיק לצבא ושיכולתי לתרום עוד. אני וחברה שלי דיברנו – ופתאום היא סיפרה לי שהיא מכירה את קצין ההגמ"ר בחטיבה 300, ושהוא בדיוק מחפש נגדת,
שתכהן בתפקיד של קצינה. 

באותו הזמן אפילו לא ידעתי מה זה הגמ"ר, תפקיד שאחראי על הגנה על המרחב וקשר עם ההתישבות, אבל ישר התלהבתי מהתפקיד – כי אני הרי מכירה את כל הגזרה, הכבישים והצירים בעל פה.
זה הבית שלי. 

התחלתי כמילואימניקית, ואחרי שלושה חודשים כבר חתמתי בבקו"ם על מאות טפסים, וחזרתי לצבא אחרי שנה שלמה של אזרחות. נלחמתי להשיג את זה. 

בשגרה ובכוננות האחרונה אני מתעסקת בקשר מול הרבש"צים וכיתות הכוננות של הישובים, דואגת למעבר חלק בין שגרה לחירום, למחסני הנשק ביישובים ולחמ"לים, ולקשר בין כולם לבין הגדודים שתופסים קו. אני מאוד קרובה פיזית לבית האמיתי שלי, והחטיבה היא הבית השני שלי לכל דבר. 

הגזרה שלנו מדהימה ביופיה בעיניי – גם בבסיס וגם בבית יש לי נוף עוצר נשימה. אנחנו חיים בגן עדן, וכדי שהוא ישמר לתושבים – אנחנו חייבים להגן עליו. 

אני וכל חיילי ומפקדי חטיבה 300 כאן כדי לשמור על התושבים ועל הגזרה שלנו.

רס"ר אלכסנדר קדושביץ'

אלכסנדר בן 34 מנהריה, נשוי לדיאנה ולשניים בן בשם שון. הוא עלה לארץ מאוקראינה עם משפחתו כשהיה בן 7, בשנת 1995, למד בבית ספר בישראל והתגייס ב-2006 להיות מכונאי פומ"ה. הוא עשה חודש וחצי של קורס קדם צבאי שלאחריו שובץ בגדוד 603 בסוף מלחמת לבנון השנייה. בגדוד ביצע מספר תפקידים וכיום הוא אחראי על כלל מענה החימוש.

אלכסנדר קיבל את ההצטיינותו על העבודה הקשה, הנתינה, הנחישות להיות תמיד בין הראשונים ועל ביצוע הדברים בצורה הטובה ביותר.

מצטייני יום העצמאות מהגליל המערבי לשנת 2021: מנהריה וחוסן
רס"ר אלכסנדר קדושביץ', מפקד החוליה הטכנית הפלוגתית בגדוד 603 של חטיבה 7 ומצטיין מפקד פיקוד הצפון. צילום: באדיבות דובר צה"ל

על ההצטיינות הוא מספר:

התרגשתי לשמוע שאני מצטיין. זה מעמד מכובד, בטקס אני יודע שאתרגש כשהמשפחה שלי תראה אותי מקבל את ההצטיינות." 

"אני אישית מרגיש מחויבות לדוגמא אישית, אני צריך להראות שהתפקיד הזה חשוב שצריך לעשות אותו ואני נמצא פה בחזית ושומר על המשפחה שלי.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות