מקרה הדבקה חמור במערכת החינוך בגליל המערבי: 16 תלמידים מכיתה אחת נדבקו בקורונה

כמו אש בשדה קוצים: מורה בבית הספר היסודי "שלום עליכם" בבצת, התגלתה ביום שישי האחרון כחיובית לנגיף הקורונה. בהודעה שקיבלו ההורים, התבקשו תלמידיה להיכנס לבידוד ולהיבדק בבדיקת קורונה.

התלמידים נבדקו לאורך הימים האחרונים והיום התגלתה התמונה החמורה: עד כה 16 תלמידים מאותה הכיתה נמצאו חיוביים, כאשר אלה אף הדביקו בני משפחה נוספים.

עם זאת, עפ"י משרד הבריאות, לא ניתן לקבוע שהתלמידים נדבקו מהמורה, ולחילופין לא ניתן לשלול גם שהמורה נדבקה מהתלמידים: "חלק ניכר מהתלמידים שנדבקו, שייכים למועצה אזורית מטה אשר, כאשר לפני הופעת המקרים האלה התרחשה שם התפרצות בקרב ילדים בוגרים יותר במועצה. בנוסף בתחקיר פנימי של משרד החינוך נודע על פעילות בלתי פורמאלית של תלמידי הכיתה שנדבקו שהתקיימה מעבר לשעות של בית הספר – דבר שיכול להסביר שיעורי הדבקה גבוהים. בנוסף, ידוע על התפרצות מקבילה בקרב ילדי גן חובה באותו הישוב. במהלך השבועיים האחרונים הגיעו דיווחים מהורים על ילדיהם שנחשפו לחולים מאומתים מהישובים של מועצה מטה אשר ומעלה יוסף: אחים, הורים, משפחה, מכרים."

מדובר במקרה יוצא דופן במערכת החינוך בגליל המערבי, וממשרד הבריאות נמסר כי אין במדיניות המשרד לבצע בדיקות למוטציה בהתפרצויות, וכי לא ניתן לשלול הפצת הזן עם מוטציה בהתפרצות הזו – עקב התפשטות מהירה, אחוזי הדבקה גבוהים והגילאים הצעירים של החולים.

ממשרד החינוך נמסר כי התקיימו הערכות מצב עם משלט הקורונה במשרד החינוך ומשרד הבריאות יחד עם הנהלת בית הספר: "המורות עברו תדרוך היום כיצד לקיים שיחות הורים. אנחנו פותחים קו חם של יועצות שיתנו מענה לילדים ולהורים במידת הצורך. המחנכות יקיימו מפגשי תמיכה וחוסן עם הכיתות שלהן. נשלחו מכתבי יידוע והסבר להורים הן של הכיתה הספציפית והן של כלל בית הספר, ובמקביל הרשויות יפעילו קו חם וככל הנראה יתקיימו מפגשים קבוצתיים להורים במידה וימצא הצורך ותעלה בקשה מצדם. מנהלת בית הספר מנהלת את האירוע בליווי צמוד של המפקחת ונמצאת בקשר עם כל מנהלי החינוך בישובים וצוותי צח״י. כאמור, הערב התקיים מפגש נוסף של כל הגורמים: משרד החינוך והמועצה ונתנו תמיכה למנהלת ביה״ס ולצוות הצל״ח".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות