משפחתו של נפגע הלינץ' בעכו בקריאה לרה"מ ולראשי הסיעות הלאומיות: אל תקימו ממשלה עם "נציגי אויבי ישראל"

בני משפחתו של אלעד ברזילי, תושב עכו שנפגע אנושות בלינץ' ע"י פורעים ערבים בעיר, שלחו בסוף השבוע מכתב לרה"מ נתניהו ולראשי הסיעות הלאומיות בכנסת בני גנץ, אריה דרעי, משה גפני, נפתלי בנט, גדעון סער ובצלאל סמוטריץ' בו קראו להם לא להקים ממשלה עם "נציגי אויבי ישראל" ולהקים יחד ממשלת חירום לאומית.

"המראות הקשים שראינו בימים האחרונים והכאב האישי שחווינו עת הוכה בעיר עכו, ללא רחם, בעלי, בננו ואחינו היקר אלעד ברזילי הי"ו, עד כדי סף מוות, רק בשל היותו יהודי בארץ ישראל, אינם נותנים לנו מנוח", כתבו בני המשפחה. "עיני כל ישראל נשואות אליכם. אנו מתחננים ומפצירים בכם: אל תהיו שותפים בממשלה עם נציגי האויב, אשר הלהיטו את הרוחות ונתנו יד לפגוע אנושות באלעד. הקימו כעת ממשלת חירום לאומית, 'כי אנשים אחים אנחנו'. הסירו מסדר היום את האפשרות הנוראית של ממשלה עם אויבי ישראל".

בהמשך המכתב הוסיפו: "היכנסו כולכם תחת המשימה הלאומית להקים ממשלה חזקה ואמיצה, ממשלה שיהיה לה את העוז והעוצמה יחד עם תמיכה ציבורית רחבה, להכות באויבינו מבית ומחוץ ולהביא להכרעת המערכה, ללא מורא ופחד. ימים גדולים לפנינו. ימים שמחייבים אותנו לגדול ואין זה הזמן להתעסק בזוטות".

מצבו של ברזילי, המאושפז ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי, עדיין מוגדר קשה ויציב, והוא מורדם ומונשם במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

היום (ראשון) לאחר עשרה ימים בהם היה מאושפז במחלקה כירורגית בבית החולים, שוחרר לביתו מור ג'נאשווילי, תושב חיפה בן 29, שהותקף אף הוא על רקע לאומני בעת שהגיע לבקר את אמו בעכו.

במרכז הרפואי מאושפזים עדיין שני פצועים מהמהומות, ובמחלקה כירורגית מאושפז פצוע ירי בן 25, תושב עכו, במצב קל עד בינוני.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות