משרד הפנים אישר לעכו כ-3.5 מיליון ש"ח בעקבות הפרעות בעיר

מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן הודיע היום (ג') לראש העיר עכו, שמעון לנקרי בפגישה שקיים עמו בלשכתו בעיר, כי אישר לעירייה תקציב סיוע של כ-3.5 מיליון ₪ לנוכח האירועים הקשים שקרו בעיר בחודש שעבר על רקע לאומני. בכך נענה משרד הפנים לבקשת ראש העיר.

מנכ"ל משרד הפנים וצוות משרדו פתחו את ביקורם בלשכת ראש העיר בהשתתפות מנכ"ל העירייה יניב אשור, ראשי המנהל בעירייה והממונה על מחוז הצפון במשרד הפנים אורי אילן.

לנקרי סקר בהרחבה את האירועים הקשים שפקדו את העיר ואמר: "היו כאן אירועים חמורים במיוחד שהיוו פגיעה אנושה בעיר כולה. לצערי הרב, עד כה אנו מתקשים לעכל את גודל האירועים. היו מראות קשים שמזכירים תקופות אפלות במשטרים חשוכים. עכו חוותה טרגדיה נוראה וכרשות איתנה נפעל לחבר בין הקהילות כדי להחזיר את הביטחון האישי ואת החיים למסלולם".

מנכ"ל משרד הפנים: "לנקרי הוא מנהיג יוצא דופן ומאוד נדיר בשלטון המקומי. אני רוצה להודות לך על האומץ והנחישות. לצערי, הממשלה כשלה כשלון מוחלט בכל מה שקשור לפיקוח ובקרה. האירועים בעכו ובערים הנוספות מעידים על הפגיעה באותם מקומות שהיוון סמלים של הצלחה והמטרה היתה לפרק אותם. אסור לנו לוותר, גם כשהמציאות מורכבת בשטח. על הממשלה לסייע לערים המעורבות באמצעות החלטת ממשלה כדי להתאושש מהמצב אליו הן נקלעו".

לנקרי ביקש ממנכ"ל המשרד לסייע בהצבת מצלמות נוספות בעיר, שחלקן ניזוק במהומות כדי להגביר את תחושת הביטחון וזאת בנוסף להצבת כח משטרה ייעודי בעיר העתיקה.

בתוך כך, 184 ערבים מעכו נעצרו בחשד שהיו מעורבים במהלך הפרעות בעכו העתיקה ובפגיעה בנכסיהם של יהודים. כך הודיע השבוע מפקד משטרת עכו, סנ"צ איאד פרג'. לדבריו, עד כה הוגשו שמונה כתבי אישום נגד צעירים באשמה של יידוי אבנים וירי זיקוקים. "המשטרה פועלת יחד עם כוחות הביטחון במיצוי חקירה ובביצוע מעצרים נוספים", אמר סנ"צ פרג', "ואני מבטיח שכל מי שהשתתף בתקיפות, בהצתות ובפרעות ייעצר בקרוב". סנ"צ פרג' ציין, כי בימים הקרובים צפויים כתבי אישום נוספים ובקשות למעצר עד תום ההליכים המשפטיים

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות