ניתוח חדשני: רובוט בשירות בית החולים

לראשונה באזור הצפון בוצע במרכז הרפואי לגליל בנהריה ניתוח חדשני להחלפת מפרק הברך בהנחיית רובוט. הניתוח בוצע ע"י ד"ר אינאל בטחיש, אורתופד מומחה בתחום הברך ומנהל היחידה לארתרוסקופיה אורתופדית.

הניתוח החדשני בוצע בזה אחר זה בשתי נשים בנות 60 ו-68, שסבלו משחיקת סחוס מתקדמת אשר פגעה קשות באיכות חייהן וגרמה להן לקשיים בהתניידות ובתפקוד. במהלך הניתוח הוצא הסחוס הפגוע, ובמקומו הוכנס משתל (פרוטזה), שהותאם למבנה האנטומי של המטופלות באופן מדויק ביותר, בהנחיית הרובוט.
ד"ר בטחיש מסר, כי השימוש ברובוט מאפשר להכין את מפרק הברך בצורה אופטימלית לניתוח, תוך שיפור הדיוק ברמה גבוהה ביותר. בנוסף, הוא מאפשר לבצע בזמן אמת סימולציה של התוצאה הניתוחית טרם ביצועה, תוך התאמה אישית למטופל.

ניתוח חדשני: רובוט בשירות בית החולים
הרובוט בעבודה. צילום: רוני אלברטבתום הניתוחים אושפזו המטופלות במחלקה אורתופדית א' וכעבור ימים ספורים שוחררו לבתיהן, לאחר שחלה הטבה משמעותית במצבן, כשהן עצמאיות בהליכה ובתפקוד הכללי.

הניתוחים בוצעו בשיתוף פעולה עם ד"ר קלוד פיקאר מביה"ח לניאדו וד"ר חוסיין שחאדה מביה"ח זיו.
מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, בירך את ד"ר בטחיש על הניתוח החדשני, תוך שהדגיש כי כמנהל המרכז, חרט על דגלו הכנסת טכנולוגיות חדישות, דבר המביא לשיפור איכות הטיפול.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות