נער נהרג לאחר שפסל נפל עליו באגם המונפורט

נער בן 15 מהיישוב חורפייש נפצע הערב אנושות (שני) מחפץ כבד שנפל עליו, ככל הנראה במהלך פעילות גופנית באגם המונפורט במעלות.
מותו נקבע בבית החולים.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו למרכז הרפואי לגליל בנהריה כשהוא במצב קריטי, תוך כדי פעולות החייאה.

חובש בכיר במד"א סלים סרחאן סיפר: "הנער שכב מחוסר הכרה על הריצפה בסמוך למוט אבן כבד שנפל ונשבר. הוא סבל מחבלות מדממות בראשו ובגפיים. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה."

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר כי הנער הגיע לבית החולים תוך כדי החייאה, כשהוא במצב אנוש, עם פגיעת ראש.
הנער, שסבל מפגיעה בראשו ובעמוד השדרה הצווארי, עבר על ידי מד"א החייאה של כ-20 דקות בשטח, ועם הגעתו למרכז הרפואי נמשכה ההחייאה כ-20 דקות נוספות, שבסיומן נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של הנער.

מאיחוד הצלה נמסר כי צוותי חוס"ן, היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצה מעניקים מאז פינוי הפצוע סיוע נפשי לכ-25 נפגעי חרדה – נערים וילדים שראו את האירוע, שחלקם סייעו במאמצי ההחייאה לפני ההגעה של צוותי הרפואה לזירה.

ממשטרת ישראל נמסר כי מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה הנער ביצע פעילות גופנית באגם מונפורט על גבי הפסל ובשלב מסוים חלק מהפסל התמוטט ונפל עליו.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות