עולם התרבות חזר, העובדים לא

זה כבר כמה שבועות שעולם התרבות פועל לחזור לשגרה, אחרי יותר משנה של סגרים ואולמות ריקים. בין הראשונים שחזרו לפעילות היה גם פאב הפרה בשבי ציון, שפתח את דלתותיו לקהל.

בפרה החליטו להתמקד בהופעות סטנדאפ בתקופה הקרובה, ומסתבר שפתיחת הדלתות היתה צעד מרגש, אך לא פשוט. הבעלים של הפרה, תומר רשף, מספר על קושי בהפעלת המקום לאחר חודשים ארוכים בהם המקום היה חשוך ומיותם. עם פתיחת הפאב, לקראת ההופעות, גילו במקום שמכשירי החשמל שלא עבדו זמן רב כל כך, נוטים להתקלקל בזה אחר זה, ואם זה לא מספיק, רבים מהעובדים לא רוצים לחזור, וקיים קושי בגיוס עובדים חדשים.

עולם התרבות חזר, העובדים לא
הבעלים של פאב הפרה והשוקת בשבי ציון, תומר רשף. צילום: מערכת

מדובר בתופעה מוכרת מהשנה האחרונה. לעובדים שיצאו לחל"ת מובטחת הכנסה עד חודש יוני, ולכן אינם ממהרים לשוב למעגל העבודה.

מנכ"ל שירות התעסוקה רמי גריאור, טען לפני מספר חודשים כי מודל החל"ת היה נחוץ בשעתו, אך יתכן שרשת הביטחון שניתנה לעובדים הפכה לתמריץ שלילי להישאר בבית במקום לצאת לעבודה, במיוחד בקרב המשתכרים בשכר נמוך.

למרות הכל, נראה ששום דבר לא יעצור את עולם התרבות מלחזור לפעילות מלאה, והוא מתאים את עצמו לדרישות הקהל, שמגיע להופעות בהמוניו.

הסטנדאפיסט יוסי גבני, שאחת ההופעות הראשונות שלו התקיימו בפרה אמר לגליל מערבי ON LINE: "נסענו במשך שעתיים מתל אביב לצפון, וכל הדרך אנחנו לא מאמינים שזה קורה. כל כך התגעגענו והקהל כל כך חם ומחכה לצחוק שעד עכשיו כל הופעה היתה חגיגה".

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות