על גרביים אקולוגיים, שמעתם?

החורף כבר ממש כאן, ולמי שעדיין לא מעודכן: מסתבר שגרבים הפכו בקרב מעצבי העל ממוצר בסיס לאביזר אופנה לכל דבר וידוע כי "גרביים הם הסוד השמור של הסטייליסטיות". קטגוריית הגרביים הפכה למעניינת במיוחד  עם חידושים טכנולוגיים, עיצוביים ופטנטים למיניהם, לחורף הקרוב.

גם בארץ חברות אופנה מדביקות את הטרנד ומרחיבות את ההיצע, לדוגמא: המותג PULLIEZ  (פוליז) אימץ לאחרונה את הייצור האקולוגי והשיק פטנט ישראלי: גרביים רב פעמיים ובמידה אחת בלבד – זהים לכל בני המשפחה, נוחים וידידותיים לסביבה. הגרביים עשויים מחומרים ממוחזרים בלבד.  

איריס פלרמן צ׳רבין, מנכלית חברת פולאיז ובעלי המותג PULLIEZ  אומרת: "בתחושה שהעולם, אחרי הקורונה, מתעורר לתוך מציאות בה ניתנת חשיבות מיוחדת לשמירה על איכות הסביבה. תעשיית האופנה מחבקת טרנדים המקדמים קיימות,  כגון שימוש בחומרים ממוחזרים, חומרים מתמחזרים, תהליכי ייצור מקוצרים, מפעלים ותהליכי ייצור המקפידים על תקינה סוציאלית וטכניים בסטנדרט גבוה והכל במטרה לשמור על אקו סיסטם נקי ומתחשב יותר בסביבה ירוקה.

חברות רבות בתעשייה משלבות סיבים ממוחזרים בקולקציות שהן מציגות – סיבים מבגדים ישנים שנגרסו וקיבלו חיים חדשים ומשולבים בקולקציות החדשות, בקבוקי פלסטיק ממוחזרים שנגרסים, ובתהליכים מתקדמים נסרגים והופכים לבגדים ומעילים.

חומרים ממוחזרים אלו, בנוסף לכך שהם עוזרים להפטר מפסולת מזהמת, הם עוזרים בצמצום שימוש רחב בחומרי גלם "בתוליים" שכמותם מוגבלת. למרות תהליך המחזור היקר, התהליך עצמו חוסך 20% באנרגיה ופסולת תעשייתית.

הצרכן נמשך טבעית לאופנה שעשויה מחומרי גלם טבעיים כגון כותנה, דווקא בחורף איריס פלרמן צ׳רבין, ממליצה  לברוח לחומרים סינטטיים. פוליאסטר, ניילון, פוליאמיד אלו סיבים המשולבים בבגדים ועוזרים ביצירת בידוד, חימום ואפילו נידוף זיעה בשל תהליכי אשפרה מיוחדים שהם עוברים. דווקא חומרים סינטטיים הם רכים מאד, נעימים עוזרים לנו לשמור על החום מצד אחד ולנדף זיעה מצד שני ( כמו רוב בגדי ספורט שאנו לובשים).

אם פעם חשבו שהבגד צריך להיות "כבד" ועבה" – לאחרונה התעשייה הצליחה לפתח בדים קלילים ורכים, שמצליחים לשמור על חום הגוף ולספק הגנה מפני הקור. בדים כגון מיקרו פוליאסטר וניילון מהווים תחליף מצוין לבדים כגון צמר וכותנה. 

בנוסף, בחורף גוברת הסכנה לדלקות ושרפות בבית בשל אמצעי חימום שונים. סיבים מלאכותיים נחשבים בטוחים יותר ללבישה.  לעומת כותנה שנדלקת ומתפשטת במהירות, סיבי פוליאסטר מתגבשים לכדי כדור ומונעים התפשטות של הבעירה. אז לפני שתחליטו לרכוש גרביים/ בגדים מכותנה מלאה, זכרו שדווקא פריטים סינטטיים יכולים לחמם יותר ואף ישמרו על הסביבה שלנו ירוקה יותר.

ועכשיו, במותג PULLIEZ  (פוליז) יצאו עם פיתוח ישראלי וחדשני: מארז המכיל 28 זוגות גרביים אקולוגיים ורב פעמיים בקופסה אחת, כולם באותם צבע ובגודל זהה (מתאים למידות 24-35).

הקופסה מאפשרת לשלוף גרביים אחד אחרי השני, גרב אחד או זוג,  כמה שצריך כן שניתן להשאיר את הקופסה בגן הילדים שיהיו גרביים זמינים ככל שיידרש.

על גרביים אקולוגיים, שמעתם?

המארז מכיל גרביים בצבעי בסיס של שחור או לבן שמגיעים במידת one size ולכן גם אם מידת הרגל של הילד גדלה, לא יהיה צורך ברכישת קופסה חדשה. בנוסף, כל ילדי הבית יכולים לשלוף את הגרביים מאותה קופסה ללא מריבות מיותרות בבוקר.

כמה: רק 69.9 ₪ למארז.

איפה: באתר https://pulliez.com/he/.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות