"עמותת תו משווה" באירועים לציון היום הבינלאומי לשיוויון זכויות לאנשים בעלי מוגבלות

במסגרת היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, החל בדצמבר, תעלה ביום א', ה – 12.12.21, בעכו, הצגת בכורה למופע בערבית "חרבוש חרביש" המבוסס על ספרה המצליח של נגה אלגום, 'קשקוש מקושקש', שזכה במצעד הספרים של משרד החינוך.

חודש דצמבר יוקדש לקידום ההבנה והקבלה של אנשים עם מוגבלות ולעידוד התמיכה בזכויותיהם, באמצעות אירועים שיתקיימו בכל רחבי הארץ ע"י "עמותת משווה", שילוב אנשים עם מוגבלויות בכל היבטי החיים – החברתיים, הכלכליים והתרבותיים, מביא תועלת לכלל הציבור שיכול ליהנות מכישרונם.

את סיפורו של קשקוש שלא מתאים לשום תבנית, תשיר ותשחק איה סביע, זמרת אופרה ורקדנית בערבית. ההצגות נערכות בשיתוף הנציבות לשוויון זכויות של אנשים עם מוגבלויות- משרד המשפטים. 

רינת אבישר, מנכ"לית ומייסדת עמותת "תו המשווה": "אנו מזמינים את הקהל הרחב ליהנות ממגוון פסטיבלים, מופעים, פעילויות וסדנאות שיזמה העמותה במהלך כל חודש דצמבר ברחבי הארץ. האירועים מהווים הזדמנות להנגיש תרבות לאנשים עם מוגבלות, ובמקביל להעלות מודעות לקבלת השונה בקרב הקהל הרחב באמצעות תכנים בנושא והיכרות עם אמנים מוכשרים עם צרכים מיוחדים. לצערנו הרב גם כיום בשנת 2021 ישנם אנשים המודרים מאירועי תרבות ואינם יכולים לצרוך אותה בין אם בשל מוגבלות פיזית, מנטלית, או פער תרבותי. העמותה פועלת לקידום ערכים של קבלת השונה וגיוון מתוך אמונה בכוחה של האמנות להביא לשינוי. אנו מפתחים דרכים חדשות לחוות תרבות באופן נגיש, מהנה ומעורר השראה בשילוב הקפדה על איכות אמנותית גבוהה וחדשנות טכנולוגית."

עמותת "תו המשווה" נוסדה בשנת  2018 מתוך שאיפה להפוך תרבות ומוזיקה לנגישים יותר עבור ילדים ומבוגרים, במיוחד אלו החיים עם מוגבלויות – ובמקביל לפעול להעלאת המודעות לקבלת השונה בחברה הישראלית. מוזיקה ואמנות כמקום מפגש בו כל אחד ייחודי וגם שווה. https://www.equinote.org.il

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות