פברואר, שיא עונת האבוקדו

העולם מתחלק לשני סוגי אנשים. אלה שאוהבים אבודקו ואלה שממש לא, אך בתקופה זו, מדובר בחגיגה אמיתית לחובבי הפרי, כיוון שכעת, עונת האבוקדו בשיאה. למעשה, הצרכן הישראלי מאוד אוהב את האבוקדו, ושימו לב כל מי שלא מתחבר לפרי השומני: מסתבר שצריכת האבוקדו בשוק הישראלי היא מהגדולות בעולם.

בישראל עונת האבוקדו נמשכת מסוף חודש אוגוסט ועד חודש מאי, כשזנים רבים ומרכזיים בשלים בתקופה הזו של השנה ונמצאים בשיא שלהם. שיא העונה מתבטא בזמינות הרבה של האבוקדו בשוק ומספר הזנים הרב הנגיש לרכישה ע"י הציבור הרחב.

בחברת 'גליל שוק מקומי' מתהדרים בתקופה זו בעיקר ב-4 זנים של אבוקדו:

  • אס – מהזנים הפופולריים ביותר בישראל. נקטף מנובמבר ועד חודש אפריל. סימני הזיהוי של הזן הם קליפה עבה ומחוספסת שצבעה נע בין ירוק לסגול כהה ושחור. צורתו בדומה לאגס. כאשר הקליפה שחורה ניתן לדעת כי הפרי בשל ומוכן לאכילה. לזן האס ישנם תתי זנים כמו BL וג'ם אשר דומים לו , יפים מאוד וטעימים לא פחות. כל זני אבוקדו האס מתאפיינים בטעם מצויין ואחוזי שומן גבוהים.
  • פינקרטון – נקטף מאמצע נובמבר ועד סוף מרץ. סימני הזיהוי של הזן הם קליפה ירוקה ומחוספסת לא עבה במיוחד. צורתו מוארכת. כאשר משקשקים את הפרי ומרגישים את הגלעין מרקד בפנים ניתן לדעת כי הפרי בשל ומוכן לאכילה.
  • ארד – נקטף מאמצע דצמבר ועד סוף פברואר. סימני הזיהוי של הזן הם צורתו כשל אגס, קליפתו ירוקה כהה , דקה וחלקה . הקליפה נשארת ירוקה לאחר ההבשלה. מתאפיין באחוזי שומן נמוכים, דיאטטי ביחס לאבוקדו ממוצע. כאשר הפרי רך למגע ניתן לדעת כי הפרי בשל ומוכל לאכילה.
  • ריד – ידוע כזן המאוחר של העונה, נקטף מתחילת פברואר ועד סוף העונה . סימני הזיהוי שלו הם צורתו הכדורית העגולה וגודלו הגדול. קליפתו חלקה ועבה וצבעו ירוק. כאשר הפרי רך ניתן לדעת שהוא בשל ומוכן לאכילה.
פברואר, שיא עונת האבוקדו
חזקים באבוקדו. צילום: גליל שוק מקומי

הגליל המערבי הוא האזור הנוח ביותר מבחינה אקלימית לגידול אבוקדו. על פי המגדלים, השילוב של האקלים הייחודי לגליל המערבי יחד עם הקירבה לים מביא לתוצרת גדולה מאוד ואיכותית מאוד. בכל שנה יוצאת תוצרת רבה ומגוונת של אבוקדו לשוק הישראלי והבין לאומי מן הגליל המערבי.

האבוקדו הוא מהפירות היותר פופולריים בעולם. מעבר לשימוש בו לצרכי מאכל משתמשים באבוקדו לצרכי בריאות וקוסמטיקה.

האבוקדו נחשב כיום בישראל לפרי היצוא השני בחשיבותו אחרי ההדרים. האבוקדו מהגליל המערבי זוכה לפופולריות רבה בשוקי אירופה, ולאחרונה נכנס אף לשווקים גם באסיה.

About Author

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות