פורום קו העימות: שוב חוזר הניגון

פורום קו העימות התכנס היום (שלישי) אחה"צ ואירח את ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, רא"ל במיל' בני גנץ, השר לעניינים אזרחיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון ואלוף פיקוד צפון, אמיר ברעם לישיבת עבודה ראשונה עם כניסתם לתפקיד, יחד עם כלל ראשי הרשויות בפורום ובעלי התפקידים במשרד הביטחון ובצה"ל.

מדובר במפגש ראשון של גנץ עם חברי הפורום, ביניהם גם ראש עיריית נהריה, רונן מרלי. בפגישה הציגו בפני ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון את מרכיבי המיגון והביטחון ליישובים, הטבות המס והסיוע בנושא תעשייה ותשתיות לצפון.

גנץ הגיע לפגישה ללא בשורות מיוחדות, במטרה ללמוד את הצרכים, אך מדובר בפרטים שכבר דנו ודשו בהם רבים לפניו, ועדיין, תכנית המיגון שאושרה לפני שנתיים, עדיין לא מומשה, ולאור הפצצה המתקתקת והסכנות האורבות לתושבי הצפון, נותר רק לקוות שעם כניסתו לתפקיד, יניע את המהלך באופן סופי.

רה״מ החליפי ושר הביטחון בני גנץ: ״שמחתי להיפגש עם ההנהגה המקומית של יישובי קו העימות, אנשים טובים שאני מכיר מזה שנים רבות. הנהגה אחראית, יציבה שמביאה לפיתוח מרשים של היישובים. אנחנו נמצאים בתקופה מורכבת, ואני מתכוון לעשות את כל מה שאפשר בכדי להמשיך את תנופת הפיתוח ולאפשר לתושבי הצפון לחיות בשקט וברווחה. מבחינתי, ההנחיה לדרגים המקצועיים היא שאנחנו צריכים לרדוף אחרי המנהיגות המקומית, ולא היא אחרינו בכדי לנסות ולסייע לתושבים".

משה דוידוביץ ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות: "שמח מאוד שמיד עם כניסתם למשרד הביטחון, ראו לנכון השרים ובעלי התפקידים להגיע למפגש ראשי רשויות פורום קו העימות. ביטחון תושבי הצפון הוא קריטי לחוסנה של מדינת ישראל. לאחר תקופה ארוכה של עיכובים וחוסר תפקוד המערכת בשל הבחירות החוזרות, זהו הזמן לפעול בנחישות לטיפול בסוגיות הבוערות שעל סדר היום, ובראשן תכנית מיגון הצפון שאושרה כבר ב – 2018 ועדיין אנו נאלצים להיאבק על העברת תקציבים לביצועה בשטח; הארכת הוראת השעה ותיקון חוק הטבות המס אשר יטפל בפגיעה החמורה בתושבי הצפון השומרים בנוכחותם על גבול הצפון; הקמת מרכזי חוסן אזוריים שיאגמו משאבים ויטפלו בצרכים הנפשיים, הפיזיים והקהילתיים של התושבים. כפי שהשכילה המדינה להשקיע בדרום הגיע העת להשקעה היקפית בצפון. הנושאים שהועלו על ידינו זכו להתייחסות הולמת ומחויבות לקידומם בטווח המידי."

About Author

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מילי

    כל הכבוד לכודים המלאכה זו ובריאות ,
    חייבים למצוא דרך לשתף נשים!!!!
    גם בשיח על מיגון בגליל
    בכל זאת המאה ה21.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך...

קטגוריות נוספות